Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy Tertatec EX600as...

Tami86 kérdése:

Adott egy Tertatec EX600as kűlső szűrő egy 112 literes akváriumban! Jól vannak-e a szűrőanyagok elhelyezve?

Figyelt kérdés
1.kosár:gyári kerámiagyűrű,szivacs a tetején,2.kosár:ISTA quartzite glass 1 liter,3.kosár:szivacs+aktív szén.(szerintem a szén már nem aktív,de benne hagytam.)
2014. júl. 5. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A bio szűrőanyag elé én több szivacsot tennék.


Alsó kerámia, rá szivacs.

Középső, szivacs rá bio.

Fölső, bio, aktiv szén kuka.


Egy szivaccsal kevesebb van, 2 jár a 600 nál, 2,5 rekesz szűrőanyagod van 3 helyett ha kidobod az aktiv szenet.


v1 Lehet olyan, alsó kerámia, rá gazdabolt rashel zsák, krumplis zsák (20-30 ft) középső rekesz szivacs, fölső rekesz bio.


v2 Alsó kerámia, rá krumplis zsák, középső szivacs rá bio, fölső tálca bio befejezés szivacs.


A V1 ha sok hal van, több az ürülék.

A v2 ha kevesebb hal van, nem kell annyira óvni a biót.


Persze a rashel zsák helyett vehetsz 1 tábla szivacsot.


Esetleg kidobod a kerámiát, veszel 1 liter siporaxot, 0,5 liter alulra, a kerámia helyére, 0,5 literrel kitöltöd a hiányzó 0.5 liter szűrőanyagot.


Példa alulra siporax rá szivacs, középső szivacs rá siporax szivacs, fölső a bio szűrőanyagod.


Én az utolsót választanám, de lehet krumplis zsák, vagy még egy szivacs tábla is, ez már rád van bízva, ha nagyobb az akva terhelése én betennék 1 liter siporaxot.

2014. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Példa alulra siporax rá szivacs, középső szivacs rá siporax szivacs, fölső a bio szűrőanyagod"


Jav középső szivacs rá siporax, nincs a tetején szivacs.


Az ista szűrőanyagot nem ismerem, én mindegyik külsőmbe siporaxot és szivacsot használok, kerámiát kivettem.

2014. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szia!27 hal van az akiban,a külső szűrő mellett azért van egy belső is!Középső kosárba raktam a bio szűrőanyagot,alatta-felette van szivacs!
2014. júl. 6. 08:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Olvastam több helyen,hogy a legalsó kosárba pazarlás siporaxot tenni!
2014. júl. 6. 08:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Most ahogy van az nem jó, a tetra szivacs elég ritka, koszos lesz a bio szűrőanyagod.


"Olvastam több helyen,hogy a legalsó kosárba pazarlás siporaxot tenni!"


A kerámia semmire nem jó, valamennyit ülepít, megtöri az áramlást. Az érdes felületű siporax sokkal több szennyeződést megfog, így jól teljesít alul is, neked 0.5 liter szűrőanyag hiányzik, a siproax 1 literes kiszerelésben van ha nem teszel alulra akkor a megy a 0.5 liter a szekrénybe.


Felsoroltam fentebb az alternatívákat, ahogy most van az nem jó, olvass vissza.


Példa tetra ex 700 az 4 kosaras, 4 szivacs jár hozzá, ott is 2 réteget tesznek a bio elé, van aki befejezésnek is tesz, a kettő réteg kell a bio elé.

2014. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na most csináltam egy olyat,hogy:Alsó kosár maradt gyári kerámia,szivacs.Középső kosár:szivacs,bio.Felső kosár:bio+az aktív szenet a tetejére tettem!Az 1 liter bio-t elfeleztem a középső és a felső kosárba!
2014. júl. 7. 20:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Így már jó, az aktív szén felesleges, csak foglalja a helyet, főleg ha már telítődött.


0,5 liter szűrőanyag sokat számít, főleg ha 112 literes az akva, ha van rá mód akkor szerintem vegyél, írtam alternatívákat fentebb.

2014. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Raktam be+raschel zsákot 4be-5be összehajtva,ha így jó akkor ez lesz a végleges!Alsó kosár:gyári kerámia+raschel zsák,középső kosár:két réteg szivacs,felső kosár:bio(ista quartzite glass)1 liter.
2014. júl. 9. 14:28
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem fojtom le nagyon a szűrőt?
2014. júl. 9. 17:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem folytja le, én a tetrákat perlon vattával használom, a jbl külsőknek meg rettent sűrű a fölső szivacsa az nem fojtsa le a szűrőt, érdemben 2-3 hónap után van némi teljesítmény csökkenés.
2014. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!