Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom feltenni az...

Hogyan tudom feltenni az akváriumba a posztert? Kivülre nem lehet rakni mert tükrös és nem látszik! Belülre feltettem de bemegy mögé a viz és leesik! Akkor hogyan kell?

Figyelt kérdés

#háttér #felrakása.
2014. júl. 11. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A posztereket kívülre szokták rakni.
2014. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mögé kéne, de ha neked úgy nem látszik, akkor nem tudod felrakni

egy átlag akváriumnak a hátlapja is üveg

2014. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem látszik, csak rosszul rakod fel.


Csurom vizesnek kell lenni, (üvegnek és poszternek) hogy az üveg és a poszter között ne legyen levegő.

Aztán ha jól bevizezted, odatapasztod. Utána még valami lapos hülyeséggel ki is szoríthatod szépen elsimítva, belülről kifelé az ott rekedt buborékokat.

2014. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
inkább ültesd tele növényekkel, és ne tegyél bele gagyi posztert.
2014. júl. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akváriumnál van egy optikai csalódás, bármelyik üvegen benézel csak a vele szemben lévő lesz átlátszó, a két oldal tükörnek tűnik, példa beépített akváriumnál elég csak a hátfalra tenni a két oldal elölről tükörnek tűnik, felesleges bármit rá ragasztani.


Én sokat épület fóliáztam, főleg tető ablakokat, szilikonos vízzel raktuk fel a fóliát, majd spatulával, gumi lappal kisimítottuk a vizet meg a levegőt.


Próbáltam akváriumra csak kíváncsiságból felrakni hátulra posztert, nekem nem sikerült, mindig kiment a víz alóla és ott foltos lett, ahol maradt a víz ott világos élénk a poszter, ahol száraz ott tompább a kép.


Tetőablakot azt ma is bármikor megcsinálom, létra, van egy karchar ablaktisztító gépem, szike, 10 perc.


Lehet én vagyok a béna de vizesen nekem nem sikerült akváriumra posztert rakni, a szélei gyorsan kiszáradnak nem marad alatta a víz.

2014. júl. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nemtudom, manapság már kőmintást sem rakok az akváriumokra, csak egyszínű kékkel, zölddel, vagy amivel akarom, lefóliázom (bematricázom) az akvárium hátulját.


Műanyag öntapadós fóliának (tapétának) a ragadós felét bepermetezem vízzel (viráglocsolóval) és az akvárium üvegét is befújom vízzel, majd rásimítom a fóliát és körbevágom sniccerrel. Ezek jól látszanak, mert teljesen rá vannak ragasztva, de elég nehéz lehúzni őket később ha más színűt akarok feltenni. Illetve ha 1-2 éven belül lehúzom, akkor még aránylag könnyű, de ha már 5 éve rajta van akkor már nagyon nehéz lerángatni róla.


Csináltam már olyat is, amikor nem akartam az üvegre ragasztani semmit, hogy műanyag (sico) lemez egyik felére matt fekete fóliát ragasztottam, a másik felére matt világoskéket. Ezt a műanyag lemezt, betoltam az akváriumba hátra. Így ha megfordítottam lehetett cserélgetni, hogy kéket akarok, vagy feketét.

Amikor ez algás lett, vakargatni nem szabadott, de egy mozdulattal ki tudtam húzni az akváriumból a műanyag lemezt és le tudtam mosni ecetes szivaccsal. A matt felület belül egyáltalán nem tükröződött, jól nézett ki.

2014. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Sikerült feltenne sokat segitettek! puszi
2014. júl. 26. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!