Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 180-200 literes akváriumba...

Ev9 kérdése:

Egy 180-200 literes akváriumba mennyi és milyen halak javasolnátok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl egy ekkora akváriumba rakhatunk-e bettát, vitorláshalat törpe gömbhallal és díszhalakkal (dánió, guppi, kardfarkú hal stb.). Egyáltán el tűrik egymást ezek a halak?

2014. júl. 6. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Megcsinálhatnád sügéresnek, vagy Max 10 vitorlást meg 6-8 vagy több neont
2014. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 atika7 ***** válasza:
0%
belefer 200kg halrudacska
2014. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz az összeállításod. A törpe gömbhal nem való társasba, a betta és a vitorlás nem tűri egymást. Egyébként nemcsak a guppi, xifó és a dánió a díszhalak hanem a többi is, amelyeket felsoroltál.

A halakat itt kiválaszthatod és összeegyeztetheted az igényeiket: [link]

2014. júl. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából a méret miatt kérdeztem mert gondoltam elég tágasan lennének de köszönöm igazából. Egyébként tudom hogy nem csak azok a díszhalak, csak ezek jutottak eszembe.


Valami színes egyedi akaváriumot szeretnénk sokféle hallal, de majd akkor keresgélek inkább.

2014. júl. 6. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:
de a kevesebb néha több :) a sokféle hal nem néz ki olyan jól mint 3 esetleg négy féle csapatban. csapathalnak rakhatnál 10-15 valamiféle lazacot /nekem citromlazacom van ami nagyon szép csapatban, de igazából itt nagy a választék/ vagy akármilyen csapathalat de én a majdnem biotópokat szeretem amikor a halak legalább egy kontinensről származnak :) , rakhatsz bele 3-4 vitorlást is vagy egyéb kis vagy közepes testő dél ameriakai sügért, és az aljzatra corydorasokból 5-10 darabot, algaevőből 1-2db ot , és a növényekre és dekorációkra is fordíts nagy figyelmet hisz azoktól lesz szép az akvarium a halak csak ráadás :D , jól tud kinézni egy "erdő" valiznéria, gyökerekre kötözött jávai moha, és egyéb növény, meg azért legyen elöl vagy oldalt egy kiúszótér is :) kb ennyi, nézz videokat a neten, látszik ki az aki kezdő és ki az aki profi :D
2014. júl. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszike majd átgondoljuk akkor milyen halak lennének jók.


Pont ezért kérdezem mert első akváriumnak van egy hatalmas méretű és szeretnénk kis segétséget hozzá, hogy szép legyen sokféle de azért ne béna és persze jó legyen a halaknak is.

2014. júl. 6. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:

ucsó vagyok, ha nem raksz bele halat akkor sem lesz "béna" :) a berendezésen sok áll, és első akváriumként tudnod kell az alapokat, olvass sokat, sokan elrontják és mindenből vesznek néhányat és az gyakran a halaknak sem jó /kevés fajtárs, ageresszívabb fajok, más igények stb/ pl nézd meg őket, nekem van 10 ilyen halam és tényleg baromi csapatosak

http://www.youtube.com/watch?v=7j0GQHT4ULs

diszhal.info -n nézegess halakat, bár vannak nagyon ritkák is de ott sokmindent megtudsz róluk , a felszerelésed gondolom megvan, de kell ugyebár egypár világitás, külső és belső szűrés stb :) sok sikert és ténylegg olvassatok sokat a témában mert sok időt és pénzt spórolhattok meg vele, és megóvjátok magatokat a nagy kezdeti kudarcoktól :)

2014. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszikee megint, azon leszünk :)
2014. júl. 6. 21:24
 9/10 Platypus ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha sokféle halat szeretnél, az a legszerencsésebb ha olyan fajokat választasz, aminek sok színváltozata van. Például 20 guppit összeválogathatsz úgy is, hogy ne legyen köztük 2 egyforma színű. A plattynak és a mollynak is van pár szín és formaváltozata.
2014. júl. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Simon Márk1999 ***** válasza:
2014. júl. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!