Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől döglenek a halaim?

Mitől döglenek a halaim?

Figyelt kérdés
eddig /4 éve/ üzemel az akvárium és ilyen spontán döglések még sosem voltak, 1-2 hal évente elhullott de nem ilyen hirtelen, vettem egy 1,5kg os sziklát állatostól és direkt meg is kérdeztem h ugye nem oldodik ki belőle semmi, azt mondták h nem, mert ugye ezeket direkt akváriumi célra adják, aztán beraktam még csütörtökön és péntektől eddig a Balatonon voltam így nem tudtam lecsekkolni mi folyik odabenn, ma hazaértem, 1 döglött sterba cory és egy láthatólag döglődő , bár semmi betegségre utaló jelet nem láttam rajta csak hogy ha meglökdösöm akkor sem nagyon mozog nem fél, a másik hogy eltünt 3 citromlazacom is, de ezeknek a hulláját sem találom, pedig nem nagy, 100literes aksiban vannak és habár növények bőségesen vannak de átlátható, eddig mindent jól csináltam értek is ehez ahoz de ezen ledöbbentem, mit tegyek mit javasoltok? :(
2014. júl. 13. 19:34
 1/8 Platypus ***** válasza:
Mészkő volt? Lágyítottad-e a vizet és milyen gyakran cseréled? Az utazás előtt hogyan készítetted fel az akváriumot? Lekapcsoltad a lámpát vagy égett végig? Szűrés?
2014. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem világos, hogy hol vetted, kitől vetted, használtan vagy újonnan és mi az, hogy állatostól ? Valahogyan áztatni vagy fertőtleníteni kellett volna.
2014. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak lemostam a követ, szűrés rendben megy külső+belső, a világítás meg volt oldva mert voltak rokonok itthon, etetve nem voltak csak pénteken és ma, vízcsere hetente kéthetente 20-40% , csütörtökön cseréltem, szerintetek kivegyem a követ és feles vízcserét csináljak vagy várjam meg hátha nem is a kő az oka? a vízet nem lágyítom sima csapvíz+aquatan , de már 5 éve így megy és eddig nem volt probléma, igazán nem tudom elképzelni mi történhetett és hol van a 3 hiányzó citromlazac :(
2014. júl. 13. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Talán felkeményítette a kő vizedet és felvitte a pH-t is.


Vigyél a boltba állott csapvizet, és akváriumvizet.

Mindkettőn méresd meg a ph, nk értékeket.


Vedd ki a követ és cserélj vizet.


A citromlazacnak elég lágy víz kell. A csapból sem folyik ilyen szerintem, de lehet, hogy nálad igen, kitudja:

[link]

2014. júl. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de eddig nagyon megvoltak a citromlazacok, különben ez olyan kő amit a növényesekben is szoktak használni elvileg, de van rajta egy kis habarcs szerű cucc amit nem tudok elképzelni hogy mi lehet mert nem jön le
2014. júl. 13. 23:41
 6/8 Platypus ***** válasza:

A növényes kövek közül a seriyu keményít egy kicsit, de csapvizes akváriumban pár nap alatt nem kéne hogy ilyen drasztikus hatása legyen. Ezzel együtt továbbra is környezeti problémának tűnik és nem fertőzésnek. Elsőre az öreg akvárium szindróma is esélyesnek tűnt, de az nincs rendszeres vízcsere mellett.


Utazáskori haldöglésnél mindig annak van a legnagyobb esélye, hogy a rokonok csináltak valamit. Jó alaposan megetették a halakat, esetleg kihúzták a szűrőt mert hangos vagy égve felejtették a világítást(ettől a növények megboríthatják a pH-t).

2014. júl. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kiszedtem a követ, van rajta egy malter szerű cucc, azt majd leszedem drótkefével, bár nem igazán tudom miért van ez rajta, manten kő elvileg, azóta még nem halt halam, cseréltem 30-40% ot a vízből, holnap is cserélek kb 10 litert sztem, érdemes lehet aktív szenet alkalmaznom ilyen esetben?
2014. júl. 14. 23:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!