Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ujszülött szifó halakat...

Az ujszülött szifó halakat hogyan kell gondozni? Vettem nekik olyan hal eledelt amivel etetni kell őket! Csak nem tudom milyen időközönként és mennyit kell nekik adni az eledelből? Mert a számolásom szerint 20-an vannak!

Figyelt kérdés
sok vagy kevés fényre van szükségük?az akváriumot milyen helyen célszerű tartani a viznek milyennek kell lennie?
2010. jan. 8. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok fény kell nekik. A víz mindig legyen tiszta , de persze nem kell 2naponta vizet cserélni mert az sem jó ...Régen nekem is voltak kis xifók de eléggé kényesek amíg ilyen kicsik úgyhogy nagyon oda kell figyelni rájuk. Kaját én minden nap adtam egy csipetet . Bár nekem kb 10 volt szal te kb 2cspietet adj , de látod majd úgyis mennyi kell hisz az a kis hal hamar megtelik kajával :)

Ha már elérik az 1cm-et akkor lehet berakni őket a nagyhalak közé .


Nekem a 10 kicsiből 3-4 maradt meg sajnos, pedig tényleg nagyon figyeltem rájuk...De ez nem kell mindig így legyen , ugye ? ! :D


Jó halazást !

N. 14/L

2010. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
23-24 fokos víz elég.Naponta 3-4 alkalommal etesd őket, de mindig csak keveset épp annyit amit azonnal megesznek,4-5 nap elteltével csökkentheted az etetések számát 2-3 alkalomra.Ha elérik a 2 cm akkor már elég egyszer naponta.Érdemes betenni egy kis növénykét is az akváriumba, ez növeli a biztonságérzetüket és algát is találnak róla ( hínár,moha,stb).2 napos kortól fagyasztott kaját is adj nekik.( fel kell aprítani)A vizet 3 naponta frissítsd fel 30% os vízcsere,ne felejtsd el klórtalanítani.Én nem javasolnám az erős megvilágítást,elég a természetes ablak közeli fény,sőt nyáron takarni is kellene. [link]
2010. jan. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocsi én nem a kérdére válaszolok.Nekem most születtek kis fekete mollyaim és velük ugyanúgy kell bánni mint az említett halakkal?
2010. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Igen, csak ott a hőfok 26-27 fok legyen.
2010. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!