Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízmelegítő nélkül, elélnek-e...

Vízmelegítő nélkül, elélnek-e halak?

Figyelt kérdés

Az igaz hogy ha egy akváriumban nincsen vízmelegítő,akkor a víz hőmérséklete meggyegezik a szoba hőmérsékletével.


Ill. az előző kérdésem,hogy elélnek e nélküle a halak?(itt főleg plattira és szifóra gondolok!)


2010. jan. 9. 08:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz! Az igénytelenebb halak elélnek anélkül is!


Nekem már évek óta melegítő nélkül vannak a vízben! Viszont az is igaz, hogy sokuk elpusztul, mire megtalálod azt a pár halat, amelyik bírja ezt a körülményt.


Nekem 2 algaevő, 3 szifó, 1 sziámi harcoshal van most.


De volt guppi és gurámi is. Csak mindet elvitte egy betegség. Az előzőleg felsorolt halaim már hónapok óta elvannak fűtőtest nélkül.


Sőt még a levegőztetőt és a szűrőt is ritkán kapcsoljuk be, úgy kb egy héten egyszer-kétszer.


A világítás is csak sötétedéskor kapcsoljuk fel még pár órára.

2010. jan. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
30%

Végül is ezt nevezik állatkínzásnak. Ha ilyen éhenkórászok vagytok, akkor minek tartottok dísz halakat?

Vegyek nektek egy-egy vízmelegítőt?

2010. jan. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

A második válaszolónak írnám hogy senki nem mondta hogy én nekem lenne avagy nincs!


Köszönöm megértésedet!

2010. jan. 9. 13:49
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

A 2.-kal egyetértek maximálisan.Minek oylan embernek állat aki nem gondoskodik ról a megfelelően.Kérdezé:Van idegvizi hal.Pl aranyhalnak nem kell fűtés.

1nek:Szerencsétlen halaid melegvizi halak.A bettának is kell 25-26fok.Jó volt végignézni a sok hal pusztulását?Ha igen akkor kezeltetsd magad,ha nem akkor vegéyl fűtőt,a szőtő napi 24órát menjen a világitás 12-t a fűtés termosztátos legyen és 24órát menjen naponta.

A kérdezőnek még annyit:Nem kérdeznéd ezt,ha nem arrol lenne szó,hogy nincs fűtés,vagy nem akarsz venni...Felesleges gúnyolódni.

2010. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
nagyon fontos hogy legyen vízmelegítő!!!!ez olyan a halaknak mint ha neked nem lenne kabátod télen vagy ősszel ők ugyanígy fáznak mint az emberek!!!!sőt ők nem tudják mondani hogy vegyél nekem melegítőt!!!belehalnak egy idő után!!!!MUSZÁLY ÉS SZIGORÚAN FONTOS!!!!!!!!
2010. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
és a legelső válaszadónak pedig azt üzenem: hogy minek neki akvárium mikor szerencsétlen halakat ennyire kínozza!!!!!
2010. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Vannak hideg vízi és trópusi/meleg vízi halak!


A hideg vízi pl. aranyhal nem igényel fűtést, jó neki a szobahőmérséklet.


A platti, szifó, guppi, még ha egyszerű halaknak is tűnnek, meleg vízi halak, hideg vízben szenvednek és elpusztulnak...


Az ilyen halakat hideg vízben tartani állatkínzás!!!

2010. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat!

Én nem azért Írtam ide egy kérdést mert azon tanakszom,hogy vajon vegyek-e fűtőt vagy nem......Nekem VAN!Csak sajnos az egyik ismerősömnek nincs internetje és az ő kérése miatt kérdeztem ezt a dolgot!

Ne gyanúsítgasson engem senki ,semmi baromsággal,főleg ne állat kínzásokkal!


Előre is Köszönöm!


Remélem a következő válaszok a kérdésemre fognak válaszolni!

2010. jan. 9. 19:59
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A legelső vagyok!


El kell mondanom, hogy már nagyon unom az ilyen idióta embereket, akik állatkínzással vádolnak akárkit ezen a fórumon, ha valamit nem úgy csinálunk, hogy szinte kinyaljuk az állatok pi...ját!!!!!!!!!


Elegem van belőletek! Ti miattatok fogják romba dönteni a díszállattartást az egész világon, mert mindentől védeni kell az állatokat!


Beszéltek itt olyan baromságról, hogy az agyam eldobom!

Már rég elpusztultak volna a mostani halaim is, ha az lenne, amit mondtok! És még sincs fűtés nekik! Soha életemben nem volt fűtés az akváriumomban, mert teljesen fölösleges!


Mindig fűtőtest közelében volt és a hőmérő is állandóan 23 fok körül mutat!


Szóval nagyon unlak már titeket!


A kérdező egy normális ember, és én normálisan leírtam neki, hogy én hogy csinálom!


Az aranyhal tóba való, ahol télen befagy a teteje. Oda egyértelmű, hogy nem teszek díszhalakat!


De ti hallottatok már az alkalmazkodásról és a szelekcióról? Ezek szerint nem és ti minden beteg, sérült gyenge, életre nem való állatot megtartanátok, ami egy idő után a végső leromláshoz és a faj kihalásához vezetne!


Ennyit erről és rólatok, nagy állatvédőkről...


Kérdezőnek: Bocsi ezért a hangnemért, de néha túlfeszítik a húrt az "értelmes" emberek!

2010. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Semmi baj,nem akarom egyik félt sem pártolni,mind kettőtöknek igaza van!

De kérném hogy ehez a kérdéshez már csak normális válaszokat szeretnék kérni!Megértéseteket köszönöm!

2010. jan. 9. 22:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!