Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1000L tóban (tartájban) hány...

1000L tóban (tartájban) hány db 15-16cm-es keszeg fér el kényelmesen? Többi lent!

Figyelt kérdés
a tóban nincs növény, se semmi csak viz, ami hetente bezöldül. 7 hal áttelelt benne gond nélkül ugy hogy 4hónapig nemvolt tisztitva megis lepődtem. jelenleg 43db keszeg,4kárász, 1 dörgincs van benne. nincs benne 16cm-nél nagobb hal. milyen algamentesitő szer van ami hatásos is? és sokáig hat?

2014. júl. 19. 00:48
 1/3 A kérdező kommentje:
azért telelt át 7 hal, mert akkor mégcsak 7 volt benne. felesleges választ megelőzendő
2014. júl. 19. 01:05
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
15-16 cm halaknál, 50 liter vízzel kellene számolni minimum halanként, de úgy, hogy megoldott a szűrés és a levegőztetés, növények is kellenének e nélkül 100 liter halanként az-az 10 db. A növények jó vízszűrők, optimális halmennyiség és levegőztetés mellett az algát is kiszorítják. A közvetlen napfénytől legalább a tavacska felét árnyékold le. A 48db hal brutális túlterhelés, szinte hihetetlen, hogy pár napnál tovább éltek levegőztetés és szűrés nélkül. Hát, nem tudom mi a célod a tavaddal, de ez így nagyon nem jó, ha már csinálod, csináld rendesen és szerezd be a fent említett dolgokat, hogy élvezhesd is egy kerti tavacska szépségét.
2014. júl. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Azért nem javasoltam algairtót, mert ezeket jó szellőztetés és szűrés mellett lehet alkalmazni, ugyanis oxigénhiányos állapotot okoz, valamint a nagy mennyiségű elpusztult alga, szűrés vagy vízcsere nélkül megmérgezi a vizet.
2014. júl. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!