Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppiknan kell levegőztető...

A guppiknan kell levegőztető és szűrő?

Figyelt kérdés

Tehet vettem 2 guppy-t és még nincs se levegőztető se szűrő.

Most fogok venni. Tehát mi mit csinál , és mind a 2 szükséges?



2014. júl. 21. 13:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Jelenleg 10 de holnap megyek a 30 literesért.

Tudnál ajánlani valamilyet ami olcsó és jó?

2014. júl. 21. 15:01
 12/21 anonim ***** válasza:
Az akvárium általába mindenhol hasonló áron van 90-100ft/liter. A szűrés fontosabb, milyet rendeltetett veled a boltos?
2014. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom. Annyit mondot hogy csütörtek tud rendelni :S
2014. júl. 21. 16:32
 14/21 Salx Narval ***** válasza:
Most egy dolgot tehetsz, 3-4 naponta lecseréled a víz 20%-át állott vagy klórtalanított vízzel, ezt akkor is folytatnod kell legalább 2 hétig ha megvan a szűrő, utána elég hetente egy alkalommal 30%. Csak annyit etess amit azonnal megesznek, inkább 2-3 alkalommal egy csipetet, mint egyszer sokat.Érdemes lenne akvárium indításához baktériumkultúrát vásárolni ha van rá keret. Én minimum 50literes akváriumot javasolnék. Kell még világítás és valami olcsó növényzet is, pl tüskéshínár, jávai moha, máj moha, ha van pénzed anubiasféléket is vásárolhatsz. A legfontosabb dolog viszont az akvarisztika alapjainak elsajátítása lenne, mert e nélkül nem fogsz boldoguln. Itt a neten mindent megtalálsz amit egy kezdőnek tudnia kell.Sok sikert.
2014. júl. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, ha maradsz a 30literes mellett akkor feltétlenül egynemű halakat tarts, ha párban vannak akkor a nőstényt cseréltesd ki hímre, ezekből tarthatsz egy kisebb rajt 6-7 db.
2014. júl. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
szia nem szükséges semelyik nekem nincsen semmim és már 6 hónapja élnek a guppiaim.Nekem azt monták a guppi igénytelen én is fogok a másik aksiba venni de csak azért mert abba lesznek:sziámi harcoshalaim 2 darab. :) tudom hogy kellene de nekem sincs és a halaknak sincs semmi bajuk nem kell belémkötni ezért a válaszért tapasztaltam kibirják barátnőmnek 3 évesek a guppijai és levegőztető szűrő nélkül élnek jó neki van 13 darab 3 éve 15 öt vett igen csak 2 halt meg belőle :)
2014. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"3 évesek a guppijai és levegőztető szűrő nélkül élnek jó neki van 13 darab 3 éve 15 öt vett igen csak 2 halt meg belőle :)"


Akkor 2+kb 30 szaporulat pusztult el, mivel a guppi szapora, tehát min 32. A másik, hogy működhet a szűrő nélküli akva, de kínzás a halakat oxigénhiányos környezetben tartani. Az állatvédelmi törvény is követeli a szűrőt, vagyis ha nagyon terjeszted ezt a badarságot magadat jelented fel, ip alapján működik a net, minden leírt hülyeségért vállalni kell a felelősséget, te éppen törvényben tiltott állatkínzást követsz el, illetve felbujtasz rá:D

2014. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Tehát mogyikaa törvényileg kötelező a szűrőberendezés, innentől felesleges bármi okfejtés.
2014. aug. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
0%
nem baj nem kell én se használok :)
2014. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
0%
főleg hogy csak hím guppikat tart xdd
2014. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!