Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettának egy ilyen akvárium...

Bettának egy ilyen akvárium szett?

Figyelt kérdés

Igencsak kezdő akvarista volnék, és most még nehezen hozok döntéseket. Egy sziámi harcoshalnak megfelelne egy ilyen akvárium szett? Kedvező árban van, és ahogy látom, a minősége is egész jó.

[link]

A jobb szűrő miatt ezt is nézegettem, szerintetek nagy különbség van a kettő között?

[link]

Szimpatikusak a 25 l-es, szögletes akváriumok is. Mit gondoltok, melyik ideálisabb vagy mutatósabb?


Illetve valaki rendelt már erről az oldalról? Mennyire megbízható, stb.?


Az akvárium berendezésével kapcsolatban is szívesen fogadok tanácsokat, pl. az aljzattal és a műnövények mennyiségével vagyok gondban.

Előre is köszönöm a segítséget (:



2014. júl. 21. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Haltartásra alkalmatlan, a törvény szerint is. A szűrés nagyon gyenge, a szűrők gagyi minőségűek.Sokkal jobban jársz ha magadnak állítod össze az akváriumot. Műnövényt pedig ne tegyél, nem néz ki jól, inkább válogass az alacsony fényigényű élő növények közt. Berendezésnek csak fákat és köveket tegyél. Az igénytelenebb növények elvannak homokban vagy bazaltban.
2014. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem ajánlom a szetteket igazán, a 9W elég harmatos. A 25 liter meg elég kevés mégcsak pakolászni is nehéz benne.

Vegyél egy 45-55 literes akváriumot magában.

[link]

Tegyél rá egy ilyen lámpát.

[link]

És a szűrés.

[link]


Persze ez árban, így csak nem a duplája. Az általános tapasztalat hogy pár garnítúra hal és növény bánja a szettet mire odáig jut az ember hogy kicsit fejleszt rajta. Akkor meg árban már itt vagy.


A műnövény meg algagyár...kell pár növény aminek jó a fényed az akváriumban és akkor nem csak termeled a nitrátot (lévén a szűrőben élő bacik a halak végtemékeiből származó ammóniát bontják nitráttá) hanem a növények el is használják.

2014. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok, vagy vegyél olx en/vaterán... egy ilyen szűrőt. 3-4ezer forint.
2014. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Jobban jársz ha az apródon vagy valahol nézel használtan.
2014. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha hülyeséget ítam, tényleg csak most kezdtem amgam mélyebben beleásni a témába. Nem szeretnék semmit nagyon elronatni, köszönöm a válaszaitokat :)

Azért gondoltam szettre, mert akkora a választék, annyi márka és árkategória van, hogy nem tudtam eldönteni, miből állítsam össze. De akkor felejtős.

Az a gond, hogy 30-40 l-nél nagyobb aksira nincs lehetőségem, mert van egy nagyon jó helyem, de oda nem fér be túl nagy akvárium.

2014. júl. 21. 15:30
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Eheim szerintem felesleges, egy ilyen is tökélestesen megfelel, sőt szerintem még hatékonyabb:


[link]

2014. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Itt sokat megtudhatsz arról, hogy melyik halnak milyen igényeik vannak:

[link]

2014. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azt le kell szögeznem, hogy szeretném a lehető legjobbat megadni a halamnak, de annyira hiperszuper extra dolgok nem kellenek, a szüleim bizonyos korlátok közé szorítottak, ami az árakat illeti. Szóval nagyon jó minőségű, de visszafogottabb árú termékeket keresek.


Egyébként az internetes rendelés nektek mennyire jön be? A környékünkön nincs sok jó akvarisztikai üzlet, ezért arra gondoltam, hogy az aksit, lámpát, szűrőt, ilyeneket mindenképpen neten vásárolom, a dekorációt meg a többit boltokban.

2014. júl. 21. 15:40
 9/14 Pendulum92 ***** válasza:

Könnyebb, ha megmondod, hogy mennyid van rá, és segítünk a legjobbat és legolcsóbbat összeállítani.


A szettek szövegénél csak duma, hogy jobb a külön összeállítottaknál. Tudják, hogy ez a kritika ellenük, és ezzel próbálják ellensúlyozni.

2014. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy pedig tényleg nézz használtat, űgy sokkal olcsóbban megúszod.
2014. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!