Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hova tűnhetnek a kis Ancik/Alg...

Szabó Adrián Zsolt kérdése:

Hova tűnhetnek a kis Ancik/Algaevők?

Figyelt kérdés

112 l-es akvárium sok búvóhellyel,növénnyel,kövekkel.

A hím Anci az egyik kő alá ásott barlangot s most már láttuk, hogy megtörtént a 2. ikrázás is.

Az első után 2db kis ancit láttunk, de 1 hete őket sem.

2. ikrázás után is vártuk a piciket, de egyet sem látunk.

A többi hal:

1db kék gurámi

8db petitella

1db páncélos harcsa

1db törpe gurámi

S van még pár kalászhal (kék,bosemani,vörös).

Külön venni sajnos nem tudom őket, nincs rá módom sajnos.

Tanács, ötlet? Köszönök előre is mindent!



2014. júl. 29. 10:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még van Díszeszárnyú márna is.
2014. júl. 29. 10:37
 2/7 anonim ***** válasza:

A gurámik ragadozók, egész nap keresik a kaját, kishal nem lesz mellettük, megeszik őket, de az is lehet ha a szűrő nincs védve, beszívta őket, a vákuumtól meg nem tudnak kijönni, belepusztulnak.

A ragadozó gurámi megeszi őket az biztos, a törpe és a kék is.

2014. júl. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen szerintem is a gurámi a tettem :D , nekem vitorlás halaim voltak és az anci ikrákat egy műanyag rácsos guppykeltetőbe raktam, és amint kikeltek a kishalak a vitorlások elkezdték kiszippantani őket a résen, pedig amugy nem férnének át..., így maradt kb 5 az összes kicsiből, és 1 máig megvan :D /már kb 10 cm és a többit elajándékoztam/ , szóval érdemes egy külön csak a két anci ikráztatására kialakított akváriumot létrehozni ha valóban tenyészteni szeretnéd, ha meg csak hobbiból akkor hagyd benn őket, legalább a gurámik jó kaját esznek :D
2014. júl. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szóval szerintetek a kék gurámit érdemes lenne elajándékozni? S akkor hátha megoldódik ez a probléma?

2014. júl. 31. 20:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsőre az a kérdés mit csinálsz a kicsi ancikkal, eladni nehéz őket, ha sikerül elajándékozni akkor is inkább halkajaként végzik.

Az akváriumod nem bír el több ancit, éjszakai állatok halálra stesszelik a pihenő halakat este.


Maga az összeállításod nem az igazi, a márnád kifejletten agresszív lesz, hasonló viselkedést produkál majd mint a stendal, a nagyon hasonló ormányos márna is agresszív annyi különbséggel, hogy már kicsinek nekimegy minden halnak, ha viszont 3-4 van az akváriumban nem kötekednek csak egymással, megehette ő is az ancikat, mindenevő.


A boesemani óriás akváriumok rajhala, mindenevő ő is lehetett.


A páncélos harcsát csapatban kell tartani, ha belefut egy ürülékesebb részbe elpusztulhat, példa 8 harcsa már szépen tisztán tartja a talajt, megfelelő áramlás meg elviszi a koszt.


A gurámikat nehéz tartani apró halakkal, az etetés nehézkes, ajánlott legalább 1 pár mert stresszes lesz, egész nap csak gubbaszt.


A petitella lágy vizes növényes akvák kedvelt halai, nem igazán díjazzák a keményebb csapvizet, és a nagyobb halak társaságát, nagyobb csapatban érzik magukat biztonságban.


Példa erősebb belső szűrőnél, lágy vízben, 12 petitella, 6 páncélos, a többi nem nyert.


Külső szűrőnél, csapvízben, 3 kék gurámi, 6 páncélos, 2 anci dús növényzettel.


Vagy külső szűrő, lágy víz, 4 törpe gurámi, 8-10 páncélos, 2 anci, dús növényzet.


Példa lenne 6-7 kicsi 3 centis anci akkor pár hónap alatt elpusztul a többi hal, este mászkálnak, a halak meg nem tudnak pihenni, stressz, immunrendszer leépülés, betegség, majd elpusztulnak.

2014. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül a csapat leggyorsabb ragadozója a kék gurámi, de nem oldja meg az akvárium egészével felmerülő problémákat az eltávolítása, sőt ő a megfelelő számú páncélos hacsával a legideálisabb a magyar csapvízbe a csapatodból, hátrány, hogy erős szűrés kell mivel hosszú távon csak és kizárólag fagyasztott kajával célszerű etetni, artemia, krill, stb planktonszerű kajával, ez jó a páncélosnak is.
2014. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az anci menyídős korànan kezdet el ívni nàlad
2015. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!