Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nyitott tetejű akvárium? Ha...

Nyitott tetejű akvárium? Ha minden rendben van (nem stresszesek a halak stb. ), van rá esély, hogy kiugorjanak?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Van, sokszor a halak kergetik egymást mert olyanjuk van akkor előfordul, de minden még a legjobban felszerelt akváriumnál is van, hogy kiugranak.


Nálam volt áramkimaradás, csomó hal kiugrott, akkor tanultam meg örök időre, hogy nem a világítás, hőmérő stb a fontos kelléke az akváriumnak hanem a szünetmentes tápegység, kötelező darab a szűrőn kívül, nélküle meg sem fordul a fejembe akvárium.

2014. júl. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam majdnem az összes féle nano hal volt 5-6 cm-s peremmel és nem ugrottak ki. Csak a normani és az annulatus volt ugrálós.


Egy sügerem hónapokig nem ugrott ki, aztán kiugrott a 10 cm peremen át, mert betettem egy fűtőt és megijedt tőle. Pedig csak 1 fokkal lett melegebb a vize.


Egy törpegömbhalam 1 évig nem ugrott ki, aztán kiszáradva találtam rá az asztalon. Pedig amik most vannak, még ha agyon ijesztgetem őket lámpa kapcsolgatással, akkor sem ugranak ki.


Tengeribe vettem egy halat amiről azt mondták nem fog ugrálni. Itthon felugrott majdnem a kezemig etetéskor. Na, gyorsan rátettem egy üveglapot, olyat amin van egy félkör kivágás. Egy nap placcsanást hallottam. A 2 centis résen kiugrott a halacska, fel a tető közepére. Ahogy meg akartam fogni, arrébb ugrált, jó hogy nem esett le a tetőről, aztán visszatettem és nem lett baja, utána beragasztottam a rést. Azóta hallom hogy néha belülről koppan a tetőn, hát szerencsére nem tud kiugrani, de érdemes kevesebb vizet tölteni bele, hogy ne kopogjon a tetőn sem.


A másik tengeri akváriumom nyitott, abban nem ugrott ki senki akkor sem amikor 2cm-s perem volt csak körben, de biztonsági okokból most mégis inkább 8 cm peremet hagyok.


Volt itt is áramszünet, elbújtak a halaim és nézelődtek.

Nem ugrottak ki. Egy elemes levegőztetőt elágaztattam 3 nagy akváriumra. A többire nem jutott cső, azokat csak vízcserékkel tartottam életben.

De ettől függetlenül

a szünetmentes táp jó, mi kaptunk egyet régen, csak félretettem, mert nincs rajta drót. Kellett volna venni hozzá számítógép kábelt. De már eltelt 5 év és lehet hogy már nem is működne. Még érdemes kipróbálni azért?

Van neki szavatossága?

Mint pl más akkumulátoroknál szokott lenni 2-3 év.

Én nem tudom, ez is olyan?

2014. júl. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez halfüggő de sztem ha van legalább 5 cm a víz és azakvárium üvegének felső pereme között akkor a "nem ugráós halak" nem fognak kiugrani, de a felszín közelében úszó halak ki tudnak, és ki is fognak :)
2014. júl. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2 válaszoló....


Be kell dugni a konnektorba, gyorsan felnyomja az aksit ha jó, ha nem, akkor hibát jelez valamelyik lámpa, száraz akku van benne annak 5 év még nem nagy idő.


Kábelnél meg : [link]


Villamosságiba kapsz a hátuljába dugót, kell egy földelt kábel, meg villás dugóhoz ajzat, nem tudom menyi volt de talán 1000ft A két alsó villa a 220, ami fölül van középen az a földelés.


Az áramkimaradásnál azt vettem észre illetve akivel beszéltem azt mondta, hogy a reggeli még nem akkora probléma, a növények még nem szívták meg magukat co2-vel , ha délután van akkor már ontják a co2-t és szívják az oxigént a vízből, nemrég voltam egy külső szűrőt venni, akinél vettem 240 literbe nagynyomású co2, elment délután az áram, 1 db ormányos márnája, és pár garnélája maradt, a többi kiugrott vagy elpusztult, nem volt otthon szomszédai mondták, hogy délután nem volt áram.


Persze ez édesvízi.


Én annyit szoktam csinálni szünetmentesnél, hogy van a kicsi csipogó hangszórója, azt pillanatragasztóval beragasztom. Ha ingadozik az áram ne csipogjon 5 percenként.

2014. júl. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lucca0313 válasza:
Nálam évek óta nyitott tetejű az akvárium, és még sohasem ugrottak ki halak. Szerintem nem fontos, de ha nagyon szeretnéd, akkor tehetsz.
2014. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!