Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Parakillt pontosan hogyan...

Nessebar kérdése:

A Parakillt pontosan hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Sok mindennek utána néztem, de az nem volt teljesen tiszta, hogy a Parakillt (54 l-es akvárium/10ml esetében)az első alkalommal bele kell rakni az egészet (10ml) és 2 nap múlva újabb adag (10ml), vagy összesen kell 10ml és azt kell többszörre beleadagolni?

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. júl. 31. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom ki, hogy használja, én elhoztam a kereskedésből beteg halakat azokat így kezeltem.


Akváriumba tilos önteni a réz szulfát tartalma miatt!

Kiirtod vele a hasznos baktériumokat, az egészséges halaknak sem használ.


Külön veszed a halakat egy 5-10-vagy nagyobb literes edénybe, vödörbe, aminél tudod pontosan a liter menyiséget, az adott ml-amit a flakonon ír csepegteted, 25 csepp ha jól emlékszem 1ml ez 5 liter vízhez van, de olvasd el a flakont, nem az egész dózis kell, figyelni kell a halak reakcióit, darakórnál emelni kell a hőfokot és 5 liter vízbe kell egy csapott kávéskanál só, ezt előbb eloldod vízben, szintén elsőre a fele.


A vizet többször érdemes frissíteni, amennyit frissíttetél ahhoz a vízmenyiséghez add a gyógyszert.


Ha bekerült az akváriumba a gyógyszer akkor kell aktív szenet venni, 4-6 hétig kell használni a menyiséget folyamatosan csökkentve, 50 grammal indítani, majd következő héten 40 gramm, utána 30 stb

2014. júl. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pár dolog kimaradt, nem árt venni egy kicsi pumpát, talán 1000 ft, tömlő, porlasztó kő, együtt talán 1500ft az edénybe amibe a halakat teszed fújatni a levegőt.


Pár gyógyszer írja, hogy le kell állítani a szűrőt, ez is hülyeség, ki kell venni a szűrőt és egy vödörbe akvárium vízben járatni, az akváriumba meg tenni porlasztót, ami biztosít a halaknak oxigént.

Utána a többször 50% vízcsere, esetleg aktív szén vagy sera toxivec, utána mehet vissza a szűrő, így nem lesznek kiirtva belőle a baktériumok.

2014. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!