Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a nőstény...

Mi baja lehet a nőstény bettáimnak? Rejtélyes.

Figyelt kérdés

Kettőt vettem, az egyik (egy piros) kezdettől fogva aktív volt, de a másik, egy sötétkék színű nem tűnt olyan vidámnak, nem úszkált valami sokat..

Először azt gondoltam, hogy azért, mert zavarja a hím (1 hím van velük, meg még más halak), hogy mindig molesztálja, de közben a piros gyakran van elöl..a kéket alig szoktam látni.Megfigyeltem, hogy a szűrő tetején bújik el valahol, ahol még én sem látom, vagy kb. beássa magát a kavicsokba és ott fekszik..sosem úszkál.Etetéskor szokott előjönni, de olyankor is nehézkesen mozog és csak elkap pár falatot, és elviszi magával a búvóhelyére.Ma már hiába jött elő etetéskor, látszott, hogy egyre nagyobb gondjai vannak az úszással, mintha a hasa valahogy lehúzná a mélybe, és utána vergődik az oldalán.A testén fehér foltok vannak, mintha márványos lenne.. (A két nőstényt egy helyről hoztam, de másiknak semmi baja sincs, szóval nem hinném, hogy fertőző lenne.) A hasa mintha kb. ki akarna fordulni, nagyon rosszul néz ki.

Próbáltam utánanézni, hogy mi lehet ez, de nem találtam róla semmit..Szerintetek?

U.i.: Megtaláltam a pirosat, aki azóta átpördült egy másik dimenzióba.Befúrta magát a kavicsba és úgy halt meg. :(


2010. jan. 11. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
"vergődik az oldalán"-vakarózik sztem, vszeg halpenész, esetleg darakór okozza a fehér részeket.
2010. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link] itt egy kép a beteg kék lányról.

[link] itt pedig a halott piros.

2010. jan. 11. 20:19
 3/7 A kérdező kommentje:

A halpenészt nem ismerem annyira..de a képen látszik, hogy kicsit 'tépázott', meg fel van puffadva..viszont étvágya van rendesen.

A darakórral pont a nőstények beszerzése előtt volt dolgom, a hímnek volt, és az egyáltalán nem így nézett ki.A vízbe tettem vegyszert, és szerintem még bőven volt hatása, amikor megérkeztek a lányok (nem sokkal utána kerültek ide, pár nappal azután, hogy a hím meggyógyult volna), szóval szerintem nem az a gond.

2010. jan. 11. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:

A piros eléggé fel van puffadva, hasvízkórosnak látszik. Halála előtt is így nézett ki?

A hasvízkór esetében esznek a halak, de amit megesznek, már nem tudják megemészteni.


A kékkel nem tudom mi van, közelibb képet kellene készítened, hogy jobban lássuk. De az is beteg, az 100%


Egészen pontosan hány napja vetted őket?

2010. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, január 2-án vettem őket.Akkor a kék kicsit bágyadtnak tűnt, de a pirosnak egész végig semmi baja nem volt, teljesen egészségesnek látszott.

A kék most befészkelte magát a fűtő alá és ahogy veszi a levegőt, a kopoltyúja valahogy szokatlanul nagyra nyílik, be lehet látni (bent van egy piros folt).

Közelebbi kép: [link]

illetve itt van a halott közelebbről: [link]


Egyébként velük együtt vettem két üvegharcsát is, ugyanabból az akváriumból vették ki őket a boltban, de a harcsáknak semmi bajuk nincs, kezdettől fogva nagyon jó kondícióban vannak, vidámak, aktívak.

2010. jan. 11. 21:20
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Van itt minden rendesen,úszórothadás és hasvízkór is.Ez utóbbi, az első következménye is lehet.Küldök egy két oldalt, érdemes átnézni.Felhívnám a figyelmedet az új halak, fertőtlenítésére és karanténozására ill a rendszeres vízcserére. [link]
2010. jan. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
2010. jan. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!