Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a velemenyetek a Tetra...

Mi a velemenyetek a Tetra Aqua Safe vizelokeszitorol?

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 11:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Valaki hasznalt mar ilyet?
2014. aug. 4. 11:26
 2/4 anonim ***** válasza:

A régi antiklór helyett ma inkább vizelőkészítőket használnak mivel több összetevő van benne, nemrég néztem a neptunt, már abba is van etilén-diamin-tetraecetsav ami köti a nehézfémeket.


Nátrium-tioszulfát mindegyikbe van, ez semlegesíti a klórt.

Ahogy nézem a tetra leírását, a sera aquatan, és a sera toxivec mixe.

Stabilizálja a karbonátkeménységet és a ph-értéket mint a toxivec, van benne vitamin, jód, köti nehézfémeket, lágyíthat is.


A leírás alapján nem rossz, 5 ml 10 liter vízhez a dózisa, példa a konkurensnek tekinthető serát használtam annál 5ml/20 liter a dózis.


Esőre egy tűnik fel amit tanácsként adhatok, ha jó a szűrés akkor Tetra Aqua Safe, ha kicsit gyengébb, vagy frissebb az akva akkor sera aquatan, a dózisuk szinte ugyanaz, az aquatan 100ml 400liter vízhez elég, picivel olcsóbb, a tetra 250ml 500 literhez elég a 100 liter többlettel drágább is.


Nem tudom menyit lágyíthat, nekem, (igaz jó hosszú távon) a 20-25 nk csapvizem 10-13 nk között ingázik az akváriumban, 1 növénynél vettem észre, hogy megfogja a vizelőkészítő, a javai moha, az nálam kipusztult teljesen azokban az akvákban ahol előkészítőt használok.


Van jó klóros medence vizem, csalogat a leírása, valószínű veszek holnap(ha kapok) utána méricskélek, tesztelek pár dolgot akváriumban és megírom szerdán vagy pénteken mit csinál a tesztek szerint.

2014. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
OK,es nagyon koszonom
2014. aug. 11. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem kaptam, sera, Jbl , neptun van a boltban, tetra nincs.

Jó a leírása, a tetra megbízható, stabil német cég, szerintem nem lehet vele gond, ha úgy érzed gond van a csapvizeddel, vagy probléma a víz pihentetése, akkor szerintem jó választás.

2014. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!