Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szép napot minden kedves...

Szép napot minden kedves akvarisztikában jártás és azzal ismerkedő látogatónak! Szeretném megosztani veletek az én kis víz alatti kertecském látványát. Kiváncsian várom a véleményeteket róla! Szívesen fogadom az építő jellegű kritikát is!?

Figyelt kérdés

Egy 160 literes JUWEL akvárium szettről lenne szó. A megvilágitása két gyári és ráadásként két pluszba beépített fénycső armatúra. Tehát így a csövek összesen: 3x30W (egy növényes, egy 6500K-es és egy 4500K), valamint plusz egy 1x18W (6500K). Napi 10 órás üzemidővel.

A szűrés a gyári szetthez tartózó 600l/h-ás Bioflow és egy Eheim 2013 külső.

A növények: Pogostemon helferi, Riccia, Jávai moha, Hydrocotyle sp., Cryptocoryne beckettii, Sallangos vizipáfrány, Alternanthera reineckii mini, Eleocharis parvula, Elodea densa, Ammania senegalensis, Hemianthus callitrichoide "Cuba" és egy picike Lomariopsis lineata. Állatok közül csak pár apróság van: red rili, red cherry , yellow garnélák, 4db törpe szívóharcsa és 6db törpe pettyes kalászhal. A CO2 rendszer kiépítése még várat magára. Egy picit algás de ennek megszüntetése folyamatban van.

És végül itt van a kép is:

[link]


2014. aug. 5. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég jó, tetszenek a kövek :) A szűrésen még lehetne dolgozni, bár ha nem lesz benne túl sok élőlény, akkor elbírja.

A hátuljára én raknék valamilyen hátteret, nagyon fel tudja dobni(én feketét raknék, de a fehér is jó lehet, próbáld ki).

Illetve én raknék még bele háttérnövénynek vallisneria-t, fodros vizikalászt, de ez már csak plusz :)

2014. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:

Elsp ránézésre az összképet a bal oldali kő rontja el, túl természetellenesen van odarakva. Szerintem valahogy oldalára fektesd, jó szigetszerű látványt tudnál belőle kreaálni :D


Meg persze a növények nőjenek sokat.

2014. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeket!


Hátteret direkt nem akartam tenni egyik falára sem, mert jelenleg a nappali közepén két fotel között helyezkedik. Így mindkét oldalról egy kicsit más képet mutat. A kövek elhelyezkedésén már nem akarok változtatni, már csak azért sem mert az túl nagy kavarodást okozna az élőlények körül. Ami természetellenesnek hat az egy teljesen lapos kő lenne ami az élére van állítva. Így nem árnyékol és a növények is körbe tudják majd nőni.

Szerintem a növények mennyiségén sem kell már változatnom, mert ezek a továbbikban csak növekedni és terjedni fognak. A két szűrő együttesen kb 1000l/h-át tesz ki, ami egyenlőre elég. A belsőnek a szűrőfelülete pedig ahogy néztem eléggé hasonlít egy külsőéhez a különböző szűrőrétegekkel kombinálva.

2014. aug. 5. 09:14
 4/8 Platypus ***** válasza:

Nagyon új még, hogy meg lehessen ítélni mi lehet belőle. Jelenleg túl domináns a bal oldali kő, de ezen változtathatnak majd a növények. A felső éle viszont mindenképpen mesterségesnek néz ki. Én ráragasztanék egy adag mohát, az megtörné a vízszintes vonalat. Az Alternantherákat szerintem túlzottan elszórtad. A vörös nagyon vonzza a szemet, így nem lesz egy határozott fókuszpontod.


A fotózáshoz meg érdemes lenne venned egy kartont az akvárium mögé. Nehéz úgy tisztán látni a kompozíciót, ha a fél szobád benne van a képben. Élőben lehet hogy így szép, de képen nagyon zavaros.

2014. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is egy kicsit üres de a amúgy a kövek nagyon jól néznek ki én se változtatnék rajta!
2014. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 $$$$$ ***** válasza:
Nagyon szép akvárium! Lehet énis átalakitom ilyenre!
2014. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lett, nekem nagyon tetszik! így tovább:) Egyébként megkérdezhetném hogy milyen talajod, sziklád/köved van?:D
2014. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további pozitív véleményeket és a hasznos javaslatokat!

Az utolsó kérdésre válaszolva: egyszerű bazalt terméskövek az aljzat pedig JBL Manado.

Az első ütemben megvárom míg minden növény kellően megerősödik és gyarapszik is. Addig is nem változtatok a jelenlegi helyzetükön. A kövek természetellenes elhelyezkedése annak köszönhető, hogy csak így voltak hajlandók ilyen felállított pozícióban stabilan megállni.

Ezen szerintem majd a növények javítanak.

A későbbi fotózáshoz pedig jó tanácsként megfogadom egy ideiglenes háttér használatát.

2014. aug. 6. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!