Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet valahogy (szűréssel...

Lehet valahogy (szűréssel stb. ) házilag lágyítani a vizet?

Figyelt kérdés

2014. aug. 6. 15:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
2014. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Platypus ***** válasza:
69%

Kb. 2000 Ft egy adag új gyanta, utána a regeneráltatása 1000 Ft/alkalom. Az ár boltonként változik, de a legtöbb helyen ekörül mozog. Középkemény csapvízből kb. 100 liter nullás vizet lehet egy adaggal készíteni.


Az esővízzel szemben egy kissé szkeptikus vagyok. Sokan esküsznek rá, de szerintem túlságosan iparosodott országban élünk, hogy ne legyen rizikós. Eleve 1-2 nk keménysége szokott lenni, amit a lebegő porszemcsékből szed össze. Ez önmagában épp jó lenne, csak ki tudja hogy még mi egyebet mosott ki a levegőből. A másik gond, hogy a legtöbb helyen horganyozott bádog az esőcsatorna, a cink pedig súlyos méreg a halaknak.

2014. aug. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Én is gyantával lágyítom és kis mennyiségben gazdaságos módszer. Cserélés során 10 ft/l költsége van, harisnyába kell tenni a gyantából éppen annyit, amennyi vizet szeretnél lágyítani, én saccra szoktam belekanalazni. Valamivel mozgatni kell a vizet, akkor egész gyors a folyamat, de a víz hőmozgásából következve is idővel hat, csak napok alatt.
2014. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. aug. 6. 22:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!