Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A malachitzöld/metilénkék...

A malachitzöld/metilénkék ártalmas az akváriumi csigákra?

Figyelt kérdés

2014. aug. 6. 18:37
 1/3 A kérdező kommentje:
És a parakill?
2014. aug. 6. 18:42
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vettem észre, hogy darakóros halak kerültek a jól működő akváriumomba, de van benne sok kis csiga, amiket viszont nem szeretnék megölni.

Milyen szert ajánlotok?

2014. aug. 6. 18:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a kettőnek a keveréke némi réz szulfáttal a parakill.


Két megoldás van, az egyik, tudod menyi víz van az akváriumban, (példa 54 literes akvában nem 54 liter víz van)a vízhez mérten adagolod a gyógyszert, emelsz a hőfokon, legalább 28c.fok és adsz a vízhez egy kevés sót.


Fenti a rosszabb megoldás, kiirthatod a hasznos baktériumokat, az emelkedett hőfok nem használ a növényeknek, meg cserélgetheted a vizet (50% /nap több alkalommal)


A jobb megoldás, előveszel egy vödröt, edényt, aminek tudod az űrtartalmát, abba teszed a halakat, adagolsz elsőre fél adag gyógyszert, majd a teljest, emelt hőfok, 10 liter vízre csapott teás kanál só.

A vödörbe illik egy porlasztót tenni, a legolcsóbb pumpa, tömlő, porlasztó kő, jó.(2000ft alatt)


2-3 nap mehet a kúra, napi 50%csere, a cserevízhez adni a gyógyszert, nem az egészhez, persze enni ne kapjanak.


A csigákat nem tudom, ha szaporodnak nálad akkor nem hiszem, hogy probléma lenne, a gyorsan szaporodókat inkább irtani nehéz, a garnélákkal viszont lenne probléma.

2014. aug. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!