Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Uszonyrothadás vagy valami más?

Nessebar kérdése:

Uszonyrothadás vagy valami más?

Figyelt kérdés

Nemrég darakór jelentkezett két halamon, amit úgy tűnik sikeresen kezeltem malachitzölddel, mert eltűntek a pöttyök, de még tart a kúra. Viszont közben az egyik guppy-nak a farokúszóján azt vettem észre, hogy az éle (vagyis a legvégén) kezdetben egy két helyen, most már teljesen mintha barna, vagy pirosas lenne nagyon vékony sávban és lassan egyre szabálytalanabb szélű és kisebb az úszó. Olyan, mint amikor egy levél széle megbarnul. Olvastam az uszonyrothadásról is; az uszonya egyébként sehol nincs szétszakadozva, nem is bántották, vagy csipkedték.

Hogyan tudnám kezelni?

Pláne, hogy nem nem szívesen vegyszerezném sokáig tovább a halakat.


2014. aug. 9. 08:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Tedd külön a halat , igazából gyógyszerrel szokták kezelni de nem tudom hogy lehet -e ilyet kapni.Cserélj nála minden nap félig vizet az segíthet,rakj a vízbe pici konyha sót.
2014. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!