Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjem le az akváriumo...

Hogyan kezdjem le az akváriumomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy akváriumot szeretnék indítani.

Az akváriuot saját kezülek készítem: 100 cm hosszó 50 cm magyas és 50 cm széles.

Olvastam, hogy kb 1 hónap mire halakat tehetek bele, de a növényzet telepítés elég változó, egyesek azt írják, hogy 5 nap után lehet bele telepíteni növényeket, míg mások azt, hogy várjunk vele 3 hetet. Ez lenne az egyik kérdésem, hogy mire mennyi időt hadjak.

A másik kérdésem az lenne, hogy milyen vegyszereket tegyek a vízbe. Erről nem találtam fórumot.

A válaszokat előre köszönöm!



2014. aug. 9. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem éri meg otthon ragasztgatni egy ekkora akváriumot újonnan 25ezer körül megkapod ha üveget külön veszel meg ragasztót még talán drágább is.. ha nem értesz hozzá akkor meg kész laminált parketta gyilkosság:DD

Halakat a 3.hét után szokás telepíteni,növények első nap mehetnek nekik kifejezetten jó amikor esetleg egy kis bomlástermék is van a vízben.A vízbe semmilyen vegyszert nem rakunk sohasem kivéve gyógyszert ha beteg a hal de azt is inkább külön kezeljük.Az akváriumban minden tisztítást a szűrőnek kell végeznie pont ezért egy ekkora akváriumba már egy jó nagy külső szűrő kell.

2014. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A növények rögtön a vízzel való megtöltéskor mehetnek bele, semmit nem kell várni.


Vegyszer semmi nem kell bele.

Néha egy kis fagyasztott halkaja kell bele, ami elkezd rohadni, amitől ammónium származékok lesznek, amin el tudnak szaporodni a lebontó baktériumok.

3-4 hét elteltével mehet bele az első adag hal. Általában aljzatlakókkal szokás kezdeni, de ez majdnem mindegy.

Aztán 1 hetes csúsztatásokkal a többi hal, fajtánként.


Amennyiben vegyszer alatt növénytápot értettél, az természetesen kell bele, a tartott növényektől függően.

2014. aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát bevallom,igen a vegyszer alatt a növnytápokra gondoltam.

Szereztünk 1 cm vastag üveget és van F.BS ragasztó is otthon .

Majd meglátjuk mi sül ki belőle.

2014. aug. 9. 19:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért vízelőkészítőt én mindenképp használnék :)
2014. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Metilin kékre gondolsz?
2014. aug. 10. 15:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én sera aquatan-t szoktam használni. Valamint az sem utolsó dolog, hogy ne egyből a csapról nyomasd a vizet, mert, akkor a vízkő+klór egyből megy az aksiba. Valahol csinálj helyet, hogy tudj állott vizet csinálni, legalább az összes víz fele ilyen legyen.
2014. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak hogy tisztába tegyük a dolgot, a 3 utolsó komment hülyeség.


Vízelőkészítő nem kell hacsak nincsenek a vízben brutális értékű nehézfémek. Akvárium indításról beszélünk, 3-4 hét múlva kerülnek bele halak. Még a baktérium kultúra talán hasznos is lehetne, de ha meg van várva az említett idő, a leírt kaja adagolós módszerrel, az is tök fölösleget.

Annál is inkább, mert nitrit bontó baktériumok a gyári kultúrában sincsenek, és azoknak kell a 3 hét, szóval ígyis-úgyis meg kell várni a bejáratási időt.


A metilénkék egy komoly antibiotikum, ami a létező össze baktériumot kinyírja az akváriumban, még betegség esetén is komoly indokkal szabad használni.

Mérlegelni kell, megéri e bevetni, mert tönkreteszi az akvárium teljes mikroflóráját, amitől az egész egy élhetetlen víztömeg lesz.


A " vízkő" az a víz keménysége, az mindenféle előkészítővel együtt is az akváriumba kerül.

Akármit is állít akármilyen csodaszer, a karbonátokat nem kötik meg.

A víz lágyítása egy teljesen más történet, nem a vízelőkészítő dolga. Kevert ágyas ioncserélő műgyantával lehet lágyítani, vagy fordított ozmózissal szűrő berendezéssel.


Ami a klórt illeti, szintén nincs az ég világon semmiféle jelentősége, tekintve, hogy nincs amit kinyírjon az akváriumban, hiszen vadi új szűrő lesz benne, nulla baktériummal.

A klór egy fél nap alatt elillan, a baktériumok ráérnek a következő 3 hétben elszaporodni.


Annyi igaz ebből a részből, hogy a továbbiakban, ha beindulnak a rendszeres részleges vízcserék, akkor a cserevizet vagy pihentetni kell hagyni egy fél napig, széles szájú edényben, vagy vízelőkészítőt (antiklórt ) kell használni.


Vízcseréből valószínűleg 2 hetente 30 % elég lesz, tehát pl 3 db 20 literes tiszta vödör mindenképpen legyen!

2014. aug. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget !
2014. aug. 10. 16:22
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 A pihentetést a vízkő kicsapódás céljából javasoltam. Mondjuk, ha a kérdezőt nem zavarja, hogy az akvárium fala csupa vízkőfolt lesz, akkor felőlem mehet a csapról a víz egyből az üvegbe.
2014. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pihentetéssel max akkor csapódik ki a vízkő, ha vár vele vagy másfél évet, elpárolog az összes víz, és ottmarad a vízkő.


Forralással kicsapódik, de azt se ajánlom. A keménység megváltoztatásával változik a kémhatás, és ha az változik , akkor onnantól mindig olyannak kell lenni.


A kémhatást nem lehet csak így unalom űzésből változtatgatni.

Ha változtatni kell, azt mérni kell, több napon keresztül, több napszakban, kontrollált körülmények között kell beállítani a víz keménységét és kémhatását, hogy a későbbiekben vízcserék alkalmával mindig pontosan ugyanolyan keménységű és kémhatású cserevizet lehessen előállítani.

2014. aug. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!