Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tápozzak, melyik nap...

Hogyan tápozzak, melyik nap melyik tápból mennyit?

Figyelt kérdés

0,55 w/l-em van

Tápok:

Easy life profito

Easy life Nitro



#táp #Easy Life ProFito #easy life nitro
2014. aug. 12. 10:49
 1/5 A kérdező kommentje:

A növényeket kifelejtettem:

Bacopa caroliniana

Anubias

Hólyagos vizikehely

Valiznéria

Cryptocoryne wendtii green

Cryptocoryne wendtii red

Ludwigia repens

Jávai moha

Gömbmoha

2014. aug. 12. 11:01
 2/5 Platypus ***** válasza:
A profito tökéletes a gyári adagolás szerint. Annyit érdemes variálni, hogy a heti adagot elosztod héttel és naponta adod. A nitrot viszont semmi értelme a Fosfo nélkül adagolni. De úgy egyébként szükség sem nagyon van rá.
2014. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Múltkor B.Joci írta,hogy a hólyagos vízikehely és a valiznéria elszívják a nitrogént a többi növény elől,ezért kell az easy life nitro.
2014. aug. 12. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok növény esetén mehet a gyári ajánlás 1,5 szerese is. Én legalábbis 140 literhez 20 ml-t szoktam vízcserék után.
2014. aug. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Platypus jót irt, alapból ritka, hogy kell nitrát a vízbe.


Te apró halakat tervezel így sanszos a nitrát hiány, hogy menyit kell pontosan adagolni azt te látod majd.


Példa ez: [link]


A képrészletek között 4 hónap diferencia van, kéthetente ennyi: [link] öreg levelet metszek ki tőből, azért ilyen élénk a hólyagos vizikelyhem, frissek szép újak a hajtások.


Fentihez 100 literre napi 2ml profitot adok.

Ha látok megtorpanást akkor adok még mellé nitrátos tápot is, gyökértablettát is használok, valamint tőzegbe, virágföldbe vannak ültetve, üdítős flakonok aljába.


Én 1-3 arányban adagolnám a nitrot, tehát 3ml profito mellé 1ml nitro, nem kell minden nap nitro, ha adtál 3 ml profitot x nap alatt akkor nyomj a vízbe 1ml nitrot.


Mindig a növények mutatják mi újság, akkor jó ha minden növény egyformán nől, erre átlag intenzív növekedésű növények mellett a kisebb bokrosoknak kicsi az esélye, akkor van ha el van találva a tápozás.


A tápozás folyamatosan változik, kisebb növénynek elég a gyári dózis, ha növekszik akkor a táp menyiséget is növelni kell, annyival, hogy minden növény szépen nőjön.

A pontos menyiséget nehéz meghatározni, annyi kell, hogy hétről hétre láss változás növekedést mindennél.


Példa ez egy régebbi kép: [link]


Napi 1,5 ml profitoval indítottam, a 3. hónap után már napi 5ml profito mellé napi 1 ml neptun növénytápsó, plusz tőzegtabletták, ha minden növényt egészségesen akarok tartani.

A gyári profito dózis 20ml lenne, helyette a nagy növények már 35 ml káliumos tápot kértek.


Nem egyszerű, bele kell jönni.

2014. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!