Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mivel tápozzak?...

Szerintetek mivel tápozzak? Profito jó lenne? (képek lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 220l akváriumomban a valisneriák elég ramatyul néznek ki, nem fejlődnek rendesen, és 1-1 levél elbarnul hetente. A többi növény megvan. Szerintetek a Happy-Life HappyPlant (Profito) jó lenne? Ha jó, hogy adagoljam? Amit még tudni kell,halak kb 35db pontylazac, szűrés tetra ex1200, világítás 2x30w t8 daylight(tükröztetve teljes felületen), sima bazalt aljzat(semmi táptalaj). Eddig soha nem tápoztam, van egy kisebb akvám is abban még sosem kellett. Co2-őt nem szeretnék és nagyon belemerülni sem a komoly növényezésbe, ezért választottam ezeket az egyszerű növényeket. Amúgy kicsit még oldalról benézve homályos is a víz mint a képen is látszik és a felszín is "olajos-poros". Köszi!

2014. máj. 4. 21:02
 1/10 A kérdező kommentje:
2014. máj. 4. 21:04
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a silány képminőségről de telefonnal készült!
2014. máj. 4. 21:05
 3/10 Platypus ***** válasza:
A profito jónak tűnik ide. Viszont szegény Anubiast inkább ásd ki és kötözd fel egy fára, mert nagyon nem jó neki ott, ahol most van.
2014. máj. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És az adagolás, hogy jobb hetente vagy lebontva a heti adag és naponta? És melyik napszakban? Reggel vagy este?
2014. máj. 5. 08:18
 5/10 Platypus ***** válasza:
A napi adagolásra esküszöm, reggel, lámpakapcsoláskor. Az érzékeny tápanyagok így hasznosulnak a legjobban.
2014. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
11:00-22:00 megy a világításom és reggel 7kor tudnám tápozni vagy 17:00tól. A reggeli időpont így is jó lenne?
2014. máj. 5. 08:59
 7/10 Pendulum92 ***** válasza:

Pont ilyen esetkre vannak az automata tápadagolók. Én egész hétközben otthon sem vagyok, de még is rendben van a tápozás, pont lámpaoltáskor indul a táp is.


[link]


Viszont én a rendben easy life profitot ajánlom, a happy-life koppintás. Lehet, hogy ugyanaz, lehet, hogy nem.

2014. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pendulum92 ***** válasza:
rendben = rendes
2014. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem az easy-life még olcsóbb is. Akkor te este tápozol lámpaoltáskor? Mert az nem gond nekem csak a lámpakapcsoláskor nemtudom
2014. máj. 5. 10:34
 10/10 Pendulum92 ***** válasza:
Bocs, rosszul fogalmaztam, lámpa feloltáskor tápozok, délben indul a lámpa, ekkor az adagoló is.
2014. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!