Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért döglenek ki a halak az...

Miért döglenek ki a halak az akváriumból? A levegőztető egész nap megy.

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:

sok oka lehet.

Például: a vízben a cseppek nem megfelelő arányban vannak.

Túl is etetheted, ha csak egy bizonyos idő után döglenek meg.

Vagy érzékenyek a víznek a hőmérsékletére. [vannak ilyen halak]

Ha ez az első akváriumod én a guppit ajánlanám, az minden körülmény között megél szinte=) Vagy még vannak ilyen kis kezdő halak.

Sok szerencsét!

2010. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vízben a cseppeg nem megfelelő arányban vannak? Ezt legalább annyire nem értem,hülyeségnek tartom mintha azt irtad volna ha a vízben a vízcseppek nem megfelelő irányba állnak...

A kérdezőnek:Nagyon sok oka lehet.Betegség,nem megfelelő víz

hőmérséklet vagy nitrát tartalom magas, sokat etetsz és igy ott rohad a sok kaja az alján...Nem jó dolgok vannak az akváriumba,pl olyan amiböl kioldódik valami,avyg akár mi lehetséges...Amugy nem csak levegő kell a halaknak, szűrés világitás növény fűtés...Ez a kérdés tul keveset ír le.Nem tudunk szinte semmit csak h döglenek...

2010. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kb. 5 hete van meg az akvárium. 15 halat vettem bele, a múlt héten takarítottam ki, de csak vízzel mostam ki, még a kavicsot is. Azóta minden nap megdöglik 1-2.
2010. jan. 13. 20:25
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem hinném ezt a választ várta a válaszoló.Mekkora az akvárium, milyen berendezésed van,van e nővény,kimostad e, a talajt, csináltál e savpróbát, kezeled e, a vizet valamivel,mikor és hogyan cseréled a vizet, milyen halaid vannak? Ezekre adj választ és akkor talán segíthetünk.
2010. jan. 14. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk egy nagy akváriumosok, így azt sem tudom mi az a savpróba. Egyébként 60 l-es, egy hete takarítottam, akkor még a kavicsot is átmostam, de csak vízzel mostam át néhányszor. Főleg műnövény van benne, egy növény élő, amit vattába ültettem, úgy raktam bele egy kiscserépbe. Lehet ez is gond. Bár a csere előtt már megdöglött egy mollim, de a többi (neon, a többinék még a nevét sem tudom) azóta. Lehet a halakat túletetni is? mert én elég sok kaját szoktam nekik adni.
2010. jan. 14. 06:53
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd ez így nem fog menni, ha nem írod le, hogy milyen berendezéseid, felszereléseid vannak, akkor csak találgatni fogunk.Kell világítás,egy db 18W-os növényes fénycső,élő növényzet,vízszűrő,levegőztető,(lehet egybeépített is) és fűtés, főleg ha molly is van, hőmérő,stb.A savpróba az amikor sósavat öntesz a talajnak szánt,sóderra,homokra,ismeretlen kövekre és, ha nagyon pezseg, akkor addig kell a savban tartani amíg meg nem szűnik a pezsgés, majd vízzel alaposan ki kell mosni.Így lehet eltávolítani az esetleges meszet, ami kioldódva keménnyé teszi, az amúgy is elég kemény vizet.Ha csak kavicsot használsz, azt elég kifőzni és vízzel kimosni.Ne használj 3-4 mm nél nagyobb szemű talajt, mert beszorul közé az ázalék és megromlik a víz.Csak annyi élelmet adj amennyit azonnal megesznek,több fajta eledelt vásárolj,legyen közte nyers, fagyasztott kaja is.Etess változatosan, de mindig csak keveset, inkább adj kétszer egy kicsit, mint, hogy túletess.Nem kell havonta mosogatni a talajt, elég vízcserekor leszívni a tetejéről az ázalékot.Hetente cseréld le a víz 20-30%-át azonos hőfokú, klórtalanított vízre.Klórtalanítás: vagy állni hagyod a vizet egy éjszakára, vagy vásárolsz klórtalanítót a halasnál, ilyenkor is tanácsos várni, 1-2 órát.Nem ártana vásárolni, egy akvarisztikai szakkönyvet, vagy a neten olvasgatni akvarisztikai oldalakat, hogy tisztában legyél az alap dolgokkal. Természetesen szívesen segítünk, de mindent nem lehet leírni, több oldalnyi lenne.Az élő növényt ki kell venni a tartóból, a nagyon hosszú gyökereket vissza kel vágni és el kell távolítani a sérült leveleket, majd a talajba kell ültetni,tápsó is kell, hogy szépen fejlődjön.Ha nem akarsz behurcolni fertőzéseket, akkor kell egy kis méretű karantén akvárium, az új halaknak, növényeknek.Itt megfigyelheted , hogy nincs e valami baj, és kezelheted is a halakat növényeket, ill az ivadékokat is nevelheted benne idővel.Ezt is fel kell szerelni, az alap dolgokkal, fűtés,levegőztető, szűrő,fekete hátfal, ha kap egy kis fényt akkor egy kis jávai moha is mehet bele, növeli a halak biztonságérzetét.Amit leírtam, korán sem minden, de talán ahhoz elég, hogy meglásd a hiányosságaidat.
2010. jan. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az első válaszoló vagyok. Arra gondoltam, hogy vannak ezeke az állatkereskedésben kapható cseppek: meilinkék, klóranti stb. Ezek közül mit és mennyit használ.
2010. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!