Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen különleges akváriumi...

Milyen különleges akváriumi halak vannak?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni itthonra 1, vagy 2 halat. De ezúttal nem a szokásos, amolyan "minden kisállat kerekedésben megtalálható tömeg halat" szeretnék... Milyen különleges, gyönyörű ( akár ritka) halfajták vannak? Természetesen akváriumba valót.:)

A poénos kedvű válaszolók kerüljenek. Előre is köszönöm!:)



2014. aug. 15. 22:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%
2 boltot tudok Pesten ahol árulnak mandarinhalat, de azt nehéz tartani. Kifogni sem lehet egyszerű az egyik boltból, mert ott túl sok a kő az akváriumban, amiben vannak és eléggé el tudnak bújni. Csak ritkán jönnek elő.
2014. aug. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Platypus ***** válasza:
75%

A paradicsomhal azért elég gyakori fővárosi viszonylatban. Ellenben agresszív dög és nagyra nő = nagy akvárium kell neki amibe alig lehet mást rakni.


A törpe gömbhal nagyon egzotikusan néz ki és viszonylag ritka, és a tartása sem bonyolult.


Egy butterfly dragonscale betta elég sok embernél beteges sárga irigységet váltana ki. Aki viszont nem ismeri fel a változatot, az simán rámondja hogy nekem is ilyenem van, 500 Ft-ért vettem a sarki bótba.


A fekete törpesügér és a törpe rubinsügér nagyon szépek, picik, kis hely kell nekik, és összesen jó ha 2 helyet tudok ahol ritkán kapni. Törpe rablólazac dettó. Az ikrázó fogaspontyok is viszonylag ritkák. A sokféle L-es harcsa között is vannak nagyon szép fajok. A galaxy plekó például olyasmi, amiről sokan ábrándoznak. Nekem pl. Rio Paraguay ancim van.

2014. aug. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%

Tudom, nem hal, de akváriumban tartható:


Axolotl - olyan, mint egy mosolygós marslakó, nagyon kis cuki feje van! :)


[link]

2014. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
66%

fekete piranha

késhal (bohóc, zebra, szellem)

gömbhalak (törpe, zöld, stb)

sokúszós csuka (nílusi, gyöngyházas)

arapaima

arowana

édesvízi rája

édesvízi muréna

borneói harcoshal

békaszájú harcsa

pillangóhal

Tequila fogasponty

kígyófejű halak (de ezt tilos tartani)

békés harcoshal

zebraharcsa

hirtelen csak ennyi jutott eszembe

2014. aug. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, nagyon sokat segítettetek!:) mindenkinek ment a zöld cumó:D
2014. szept. 11. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!