Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meggyhasú sügért lehet tartani...

Meggyhasú sügért lehet tartani RC garnélákkal? (még fiatalok)

Figyelt kérdés

Szűrés:AQUAEL fan 2,Tetra ex 600

98 literes az akvárium

Van sok rejtekhely,ahova a garnéla befér,de a sügér nem.



2014. aug. 19. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A garnélákból csemege lenne.
2014. aug. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És ramirezit RC-vel?
2014. aug. 19. 17:33
 3/16 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet, mindkettő ragadozó hal.
2014. aug. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor mindegy.
2014. aug. 19. 17:41
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Garnéláknál tudni kell, hogy ma a halakat sokan fagyasztott artemia, krill, mysisel etetik, ami kísértetiesen hasonlít az rc re, soha nem lehet tudni melyik hal fanyarodig rá a fagyasztott rák helyett az élőre.


Meggyhasú az végül is egy akvarisztikai átok, 6 havonta hozza az 50-100 kicsi meggyhasút a pár, én végig próbáltam több akváriumban van-e olyan halam amit nem akarnak megölni, nem jött össze, a kicsitől a 15 centis gurámin át a plekóig mindennek nekimentek, a végén eladtam őket.


A ramireziről is láttam több videót ahol agresszív a kivált pár, minden halnak nekimennek.

A ramirezi tartása is feladat, kevésnek sikerül 1 évnél tovább életben tartani őket.


Lágy vizes, kényes a ph értékre, ammóniára, nitrátra, nálam egy röpke áramkimaradásnál el is pusztultak, 1 évig nem volt gond velük, utána az első baki vitte őket.


Garnélát nem tennék melléjük, a garnéla mindenevőknél, húsevőknél mindig lutri.


Példa neon halakkal, vagy nano halakkal jól megvannak a garnélák, nekem neonokkal vannak, szaporodtak is.

2014. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nekem neonokkal,vörosorrú pontylazacokkal és ancikkal vannak az RC-k csak szerettem volna még valami érdekes halakat melléjük.

10 neonhal

6 vörösfejű pontylazac

2 anci

Esetleg ha tudtok ilyen halat mondhatták.(1pár)

2014. aug. 19. 18:09
 7/16 anonim ***** válasza:
Elegen lesznek így.
2014. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
hát sepregető garnélákat egpróbálhatsz vagy nagyobb amanókat, de igen megeszik őket, bár a ramirezi nem biztos ha nagyon dús a növényzet de semmiképpen ne kis red cherrykkel próbálkozz mert azok nagyon kicsik egy 4-5 centis amanó vagy hasonló vagy nagyobb sepregetőt szerintem egy rami nem bántana, ha van elég növényzet meg búvőhely
2014. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi halaiddal megvannak az garnik.


Azért van hiányérzeted mert mixeltél, sokan adnak meg téves számokat a neonnál, nekem van meg régóta ismerem a fajt. külső szűrővel így mehetett volna 20-25 neon garnikkal és nem lenne hiányérzeted.


Az ancikat alig látni, a lazacok meg a neonok kevesen vannak fajonként, de nem jó ötlet több halat tenni.


20-25 neon+ a piros garnélák és más hal nem, jobb választás lett volna, nem lenne hiány érzeted. 10 neon az semmi, egy 5x10 centis flekk az akváriumban, alig észrevehető, nem nyújt vizuális élményt, mint ahogy a 6 pontylazac sem.

2014. aug. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor úgy nem jó,hogy még vennék 4 vörösfejű pontylazacot meg 5 neonhal?
2014. aug. 19. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!