Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túlaggódom, vagy tényleg...

Túlaggódom, vagy tényleg fontos az igények betartása?

Figyelt kérdés

Van egy nettó kb 55-60 literes akváriumom, hasonló elrendezéssel, csak egyelőre ritkásabb növényzettel: [link]

Törpe szívóharcsák, és rc garnélák vannak benne. Nemrég érkezett egy 6 fős hengeli razbóra csapat. Szeretnék még 2-3 hengelit venni, de félek, hogy kicsi lenne nekik az akvárium. A leírás alapján így ajánlott tartani:

Medence: Minimum 65 literes

Halnépesség: 85 literre 15 hal

Dekoráció: Gyökér, sűrű növényzet és nyílt tér az úszáshoz.

"Kerüli a világosságot, ezért medencéjét takarjuk le úszónövényekkel"


Na már most az én akváriumom kisebb, nincs sűrű növényzet + elég erős világítás van fölötte. Ettől függetlenül úgy látom, hogy a halak jól érzik magukat, de zavar, hogy nem tudom nekik a megfelelő feltételeket biztosítani.



#hengeli
2014. aug. 26. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tudsz nekik megfelelő feltételt biztosítani, akkor ne tarts halakat.. vagy, ne sokat.
2014. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát ha 65 a minimum akkor nem fognak kötözködni ha 10 literrel kevesebben lesznek elhiheted :D , mennyi szívóharcsa van? ez a te akváriumod? :D ha nem ilyen spéci növényes akkor vegyél hólyagos vizikehelyt vagy anubiast, a világítást meg tompithatod valisnériákkal, májmohával, esetleg felszíni növényekkel :) a halak centijére számolj 1 liter vizet, szóval a szívóharcsáknak fejenként 4 liter kell, a razbiknak is 4-5liter fejenként szóval kb 10 razbi és semmi más lenne optimális, de ha ennyire belemerültél a hobbiba akkor érdemes lehet egy 200L+ os akit indítanod, bár nem olcsó mulatság de mégis sokkal látványosabb lesz egy csapat hal és több a lehetőség 50 liter még sajnos nagyon kevés, nem sok hal fér el benne
2014. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az akvárium amúgy 72 liter, csak levontam a talaj, meg a dekor által elfoglalt helyet. Úgy jön ki a nettó 60 liter. 5 darab szívóharcsa van.

Nagyobb akváriumban egész biztos nem gondolkozok, ebben is benne van pár száz ezer, szóval... :D

Lehet, hogy amíg nem terjed el jobban a növényzet, addig rádobok néhány limnobium laevigatum-ot.

2014. aug. 26. 11:06
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem túlaggódod :D


Az ilyen diszhal.infokat ne szentírásnak vedd, ha a halakat láthatóan nem zavarja a világítás, akkor ne izgulj rajta.

2014. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezeket a halakat ilyen méret alatt is tartják fotonágyú világítással még is tök jól vannak.Nyugi nem lesz baj :)
2014. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem attól félek, hogy baj lesz, mert mondom, ránézésre tök jól érzik magukat, csak egyfelől szeretnék 8-9 darabot tartani, mert csapathal, és a 6 fő szerintem kiscsapat :)

Viszont 9 halnak meg lehet, hogy már nem lenne jó. Nem tudom eldönteni, hol az a határ, ami még belefér.

2014. aug. 26. 12:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Tedd bele, aztán majd kiderül hogy mennyire jó a szűrésed hozzá. Ha nincs jó szűrésed, akkor sűrűbb vízcsere kell.
2014. aug. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
60 liter vizet egy 1050 l/h szűrő szűr, szóval az nem lehet gond.
2014. aug. 27. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!