Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a bajuk a red cherryk...

Mi lehet a bajuk a red cherryknek?

Figyelt kérdés

ma vettem 30 db red cherryt és ugyan onnan növényeket. amikor a rákokat beraktam az akváiumba, aktívak voltak és úszkáltak mindenfelé. azonban most, ahogy megnéztem őket egy csomó mintha elpusztult volna, és még több az oldalán fekszik. az akvárium már több mint 2 hete ment , csak a növényeket amiket velük vettem , azokat raktam be ma.

mi lehet a baj? :(


2014. aug. 26. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mérgezésnek tűnik.
2014. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a halaimnak semmi baja nincs. tudok tenni valamit, vagy már nincs értelme?
2014. aug. 26. 17:49
 3/13 anonim ***** válasza:

A redek érzékenyebbek, mint a halak.


És a hirtelen változásra is érzékenyek.

A halak lassan hozzászokhatnak a rossz körülményekhez, de ha jó vízminőségből hirtelen beleteszed a garnikat, azok nem biztos hogy kibírják. A garnéláknak jó vízminőség kell, ez egy jó értékmérő, hogy valami nagyon nincs rendben az akvival.

Amúgy meg nyilván maguk a garnélák is tovább terhelik a vizet, mivel azok is ürítenek...


Vízcserével próbálkozhatsz, de csak tüneti kezelés.

Megfelelő víztérfogat, jó szűrés, ésszerű hal létszám, rendszeres részleges vízcserék. Ezeket rendbe téve lehet érdemben tenni ez ellen.

2014. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Dioxyde ***** válasza:
Mekkora az akvárium és mennyi hal van benne?
2014. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszodat!

ami azt illeti, egy 60 és egy 200l -es akváriumról van szó.

hal mindkettőben kevés van , sok a növény .

a garnik az oldalukon fekszenek leginkább , néha pattognak aztán lesüllyednek. teljesen el vagyok keseredve, nagyon szeretem ezeket a kis élőlényeket.

ha esetleg szénsavmentes vizet öntök be az ér valamit?

2014. aug. 26. 18:33
 6/13 A kérdező kommentje:

a 60l-ben 4 db endler guppi van csak

a 200l-ben pedig kb 10 neon, anci, és 4db csíkos sziámi algaevő

2014. aug. 26. 18:36
 7/13 Dioxyde ***** válasza:
Az akváriumok méretével nincs baj.Hogy tetted őket a vízbe csak meghoztad őket és bumm bele az egész?Vártál,hogy átvegye a zacskóban lévő víz az akvárium vízének hőmérsékletét ?Illetve kiöntötted utána őket egy vödörbe aztán lassan pár percenként adagoltad a vödörbe az akvárium vízét ? Én így szoktam csinálni,hogy biztosan jó legyen a telepítés.
2014. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Érdekes.

Milyen a szűrés?


(a mentes víz semmit nem ér)


Nem volt gond soha a környéketeken a vezetékes víz minőségével? Gondolok itt pl az alföldi arzénes vízre, vagy más nehézfémekre.

Nem használsz valami vegyszer az akváriumban?

Easy carbo növényekhez, vagy algaölő szer?


Mindkét akváriumban így viselkednek? Ha csak az egyikbe raktál garnikat, ki kéne próbálni mindkét akváriumban.

2014. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, és csinálj egy 50%-os vízcserét. Jó lenne legalább 1 óráig pihentetni a vizet.
2014. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

azt csináltam, hogy amiben hozták őket kb fél litere befőttesbe , a felét leöntöttem és feltöltöttem az akvárium vizével. aztán leesett, hogy egy idióta vagyok mert rohadt gyorsan történt a dolog, apránként kellett volna..

mind a két akváriumba raktam redeket. talán mintha a 200l-ben jobban bírták volna.

nem használok vízelőkészítőket, amikor vizet pótlok vagy új akváriumot indítok, hagyom a vizet pár napig állni.

utána néztem a vízminőségnek is:

BUDAPEST - XXI. KERÜLET

Szabad aktív klór 0,27 mg/l

Klorid 27 mg/l

Vas 24 µg/l

Mangán < 5 µg/l

Nitrát 9 mg/l

Nitrit <0,03 mg/l

Ammónium <0,05 mg/l

Összes keménység 177 mg/l CaO

Vezető képesség 581 µS/cm

pH 7,4

2014. aug. 26. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!