Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit lehet tenni az alga ellen?

Mit lehet tenni az alga ellen?

Figyelt kérdés

Van egy 54 literes akváriumom belső szürővel és azzal a gonddal küzdök, hogy legalább 2 hónapja az akvárium aljzatát, az élő és a mű növényeket teljesen belepte az alga! A növény (Anubias barteri) levelein vastagon van ez a fekete trutyi és mivel teljesen betakarja a levelét ezért a növény nem jut fényhez és lassan hullajtja le a levelét (néha felúszik egy a víz felszínére). Már azt is megpróbáltam, hogy kihalásztam a halakat(xifó, guppi, csigaevő botia) és átfertőtlenítettem az akváriumot, a kavicsokat, a műnövényeket és az élő növényt is ecettel 2 hete de nem volt hatásos a kezelés. Ezzel egy időben a teljes vízmennyiséget lecseréltem! Az alga ugyan úgy vissza jött, pedig lesikáltam mindenhonnan, még az élő növény leveleiről is körömkefével! Nem hatott!

Az állatkereskedésben ajánlották a metilénkék és a malachitzöld nevű szert. Most van benne metilénkék, de nem az előírt töménységben, kicsit hígabb koncentrációban (mert a tavaly mikor "beköltözött" egy új lakó akkor a biztonság kedvéért tettem az 54 liter vízbe 10 csepp metilénkéket és az utána következő 1 hétben 6 halam elpusztult), de ennek se látom hatását!

Mi tehetnék még?



2014. aug. 29. 12:23
 1/5 A kérdező kommentje:

itt egy kép is:

[link]

2014. aug. 29. 12:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Túl sok hal, gyenge szűrés. Ha nem nőne az alga már nem élnének a halaid. Csigaevő botianak nagyon kicsi ez az akvárium, 20-25 cm-re is megnőhet. Ajándékozd el a botiát és vegyél bele még egy belső szűrőt. Milyen a mostani szűrőd? A metilénkéket felejtsd el.
2014. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Túl van telepítve, és kevés a szűrés. Ha nem változtatsz, akkor hetente rakhatsz bele új növényeket, és locsolhatod a vegyszereket, akkor is vissza fog jönni az alga.
2014. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag szinte mindent megcsináltál amit egy akváriumba tilos.


Az ammónia miatt vagy algás, nincs biológiai szűrésed, nincsenek baktériumok amik feldolgozzák az ammóniát, átalakítják nitráttá.


Te saját magad irtod ki a biológiai szűrést, a teljes vízcserével és a gyógyszerekkel.


"(mert a tavaly mikor "beköltözött" egy új lakó akkor a biztonság kedvéért tettem az 54 liter vízbe 10 csepp metilénkéket és az utána következő 1 hétben 6 halam elpusztult), de ennek se látom hatását! "


Ammónia mérgezésben pusztultak el, a mostaniak is el fognak mivel faxa tanácsot adott a boltos.


Az alga ellen hatásos szűrés, gondozási ismeretek, megfelelő növényzet ami felveszi az algával a versenyt a tápanyagokért(az anubias nem az) megfelelő tápozás és vízcsere kell.


gondozási ismeretek: szűrőanyag kizárólag akvárium vízben takarítva (egy tálban) ritkán, és minél rövidebb idő alatt, a heti részleges cserevíz, állott, pihentetett víz.


Az algától fertőtlenítéssel megszabadulni nem lehet, egy második belső szűrővel, alapismeretekkel, plusz egy intenzív fejlődésű növénnyel, növénytáppal, gyorsan pápá neki.

2014. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg csapj le erre: [link]
2014. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!