Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vannak olyan mérők amivel...

Vannak olyan mérők amivel megtudom nézni az akváriumba az összes olyan fontosabb dolgot ami számít?

Figyelt kérdés
pl ammónia, víz keménysége, savassága, meg hasonlók,nem értek még hozzá annyira. Mit vegyek és mennyibe kerül nagyjából? Előre is köszi a válaszokat!
2014. szept. 1. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Keménység tesztből lehet kapni olcsó neptunt 300-500 ft között van, a többi teszt viszont drága.


Lehet venni egy rakás 3000-5000 ft-os tesztet ha éppen nincs mire költeni, nem lehet tovább fejleszteni az akváriumot.


Példa használtan 10-15000ft külső szűrő, vagy 2000-3000 ft kimért siporax.


Esetleg vaterán 7000ft a co2 palack, 20000ft körül van a co2 beoldó csomag.


Kimondottan semleges vagy savas víz mérésére jó a neptun olcsó tesztje, de csak 7,5 ph értékig mér, co2 rendszerhez jó.


De példa 25000ft egy R.O szürő, ami lágy vizet csinál.


Akváriumban használatos tesztek: ammónia, nitrit, nitrát, foszfát, keménység, ph, ebből olcsón keménység van.

Ha megveszed az egész garnitúrát akkor az egy külső szűrő ára.

2014. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tehát az olcsó csepegtetős keménység teszten kívül semmit ne vegyél, ha fölösleges pénzed van és az akváriummal minden rendbe akkor persze lehet venni, több fontosabb dolog van egy akváriumnál mint a tesztek.
2014. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:

Kicsit vitatkoznék B.Jocival. Elismerem, hogy drága. De. Sok fejfájást és hajtépést meg lehet előzni, ha tudod a vized legalább ammónia vagy nitrát koncentrációját a keménység mellett.


Jobb, mint találgatni, hogy talán ez a baj, vagy az a baj, de nem tudni biztosan.


Persze egy gyakorlott akvarista biztosra megy inkább, de vannak olyan helyzetek, amikor még is kell.


Egy teszt max 3-4 ezer, ennyit megér szerintem, és utána tesztelhetsz azzal 60 szor kb, időtlen időkig elég.



Nekem mondjuk a kísérleteim miatt kell, megrögzött kísérletező vagyok :D

2014. szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pendulum92 én nem mondtam, hogy ne vegyen,

(# 2 válasz) felsoroltam 6 tesztet amit szokás használni.


Az akváriumok jelentős részével probléma van, ha lediktálja valaki a pontos paramétereket egyből lehet orvosolni a hibát, sok üzenetet kapok megoldott problémákkal kapcsolatban, egyikben se került szóba teszt.

Teszt helyett inkább, növénytáp, fénycső, előtét, szűrő, szűrőanyag, ajzat stb sok esetben már ez is probléma a kasszának.

Sok, sok, fontosabb, előbőrevaló dolog van a 3000-4000 ft-os teszteknél.


Mint írtam lehet venni ha éppen nincs mire költeni, minden rendben van az akvával.

2014. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:

Természetesen akkor érdemes tesztelgetni, amikor már minden fontos dolog az "oké" zónában van. Addig ne mérjen ammóniát és nitrátot, amíg világítás még nincs, és döglődnek a hínárok meg a piros növények, vagy belső szűrővel szűr egy gyéren növényesített, halakkal jól ellátott akváriumot.


Tehát összefoglalva, ha a kezdők követik a tapasztaltabbak tanácsait, valószínű, hogy minden paraméter idővel beáll a normális szintre, és egyre kevesebb gond támad.


Ameddig azt sem tudja, hogyan működik elméletben a biológiai szűrése, vagy semmit nem tud a növényekről, addig azt se tudja mit csináljon az ammónia vagy nitrát teszt eredményével.



Végül átgondolva a tesztelés inkább a haladó szinten kap igazi jelentőséget, mikor már az ember tudja mit hova rakjon, tudja, hogy ha ez magas, ezt kell csinálni tapasztalatból.

2014. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:

Meg ugye egy igazi tapasztalt, veterán akvarista már ránézésre tudja, hogy melyik vegyület értéke oké, és melyik lehet a gond.


Ha burjánzik az alga, az vagy valami táphiány, vagy sok ammónia.


Ha döglenek a halak, az esetek 90%-ában megint az ammónia a ludas.


Én pl. már rénézésre tudom +-5 ppm-re megmondani a nitrátot az akváriumban, mert néha rámérek, és tudom milyen jelenség mit mutat.


Pl. kísérletképpen kivettem a rendszerből a házi külsőmet, elején mértem sok ammóniát, most már, ha hazamegyek tudom, hogy minden oké, mert minden ugyanúgy volt, mikor otthagytam, halak virgoncak.



Tehát lehet akvarizálni tesztek nélkül is, inkább nagy könnyítés haladó szinten néhány esetben a használatuk.

2014. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!