Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen és mekkora külső...

Milyen és mekkora külső szűrőt javasoltok? A többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy 72 L-es full növényes akváriumom hozzá 2x24w-os 6500K világításom ,nagynyomású co2 rendszer és egy jbl 700 L/h szűrőm. Ezt a szűrést én már kevésnek találom.Ti milyet és mekkora szűrőt javasoltok ? A gondom az hogy nem forgatja meg az akvárium vizét és szerintem ez az egyik oka az algásodásnak.
2014. szept. 7. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A külsőknél hosszú távon több mindenre kell figyelni, a legfontosabb a csövek tisztasága, a használt adapterek tisztasága.

Az sem mindegy, hogy példa a nyomó ág adapterét hova teszed, a szűrőanyag összetétele is fontos.


Én példa tiszta csövekkel rátettem a jbl e 700 szűrőt 1 db esőztető csővel a 75 literes akvára, ráadtam a teljes áramlást, csörgött a teló mire letettem kikapta az összes növényt a talajból, röpködött minden.


2x24 watt fénynél még bőven el kell, hogy bírja az e 700 3,6 literes töltete.


Én a töltetben és a csövek elkoszolódásában keresném a hibát.


Nálam alul van 0.5 liter siporax, rajta szivacs, középső rekeszben 1 liter siporax, a fölső rekesz maradt a gyári szivacs, perlon a jbl szűrőbe nem kell mivel sűrűek a gyári szivacsok.


Teljesítményben kb egyezik a tetra ex 600 szűrővel, ha perlonnal van használva, tetrába ritkák a szivacsok így erősen ajánlott a perlon.


Erősebb szűrőben terta ex 800, vagy jbl e 900, nekem a jbl 200-as akváriumot szűr jórészt magába, 3-4 hónap után szoktam betenni belslő kiegészítést.


A csövek, idomok, minden szűrőnél eltömődnek.

2014. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* jbl e900 van a 200-as akván, az e 700, 112 literesen.
2014. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A szűrő töltete : alul kerámiagyűrű,felette 2db gyári szivacs, és a többi siporax.Lehet hogy tényleg a csövek és az idomok vannak elkoszolódva? Én esőztetőt használok de nem látom hogy annyira erősen mozgatná a vizet,sőt mire a szívó ághoz visszaérkezik a víz már igencsak legyengül és az aljzaton a gyep tele van kosszal .
2014. szept. 7. 09:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Mikor takarítottad a csöveket?


Akkor a fölső kombi tálcában is siporax van?


Hasonló: [link]


Vagy csak a ritka szivacsokat tetted a kerámia főlé?

2014. szept. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!