Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit vegyek szájpenészre és...

Mit vegyek szájpenészre és úszórothadásra guppinak? Bármilyen halfaj elkaphatja? HELP!

Figyelt kérdés

2014. szept. 7. 13:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezek most akkor bakteriális, vagy gombás fertőzések?? SOS!!! Hol ezt olvasom, hol azt HELP!!!
2014. szept. 7. 15:07
 2/5 A kérdező kommentje:
Sera baktopur működhet? Vagy baktopur direct? Vagy valami egészen más?
2014. szept. 7. 15:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Omnipur-ral érdemes kísérletezni? Ugyan tóba írja, de elvileg sok mindenre jó. Könyörgöm, segítsen valaki, teljesen tanácstalan vagyok! Első halaim! PLS HELP!
2014. szept. 7. 15:53
 4/5 anonim válasza:

Az a baktopúr direkt jó. De mindenek előtt csinálj egy 50%os vízcserét, és 10literenként tegyél bele egy teáskanál sót. Akkor is jó és hatásos ha édesvízi akiba teszed, sőt külön ajánlott.


Valamint általánosságban figyelj oda, hogy ne kapjanak túl sokat enni mert a méreganyagok felszaporodása stb, segíti a gombák megjelenését, és kipusztul az egész akid.


Nekem is tegnap világított rá a halas, h nem igazán jól művelem a halaim etetését. Puszta szeretetből napi 3x kaptak enni. És ugyan nőttek mint a gomba, de csak azért nem halt ki az akim, mert hetente 30-50% közti vízcseréket csináltam. De az a fehér kocsonyás maszat meg belepte a akit, s a növényeim vagy rothadtak, vagy vissza vannak maradva a fejlődésben.


Tehát 1nap csak 1x etesd a felnőtt halakt. Azoknak is a legjobb ha fagyasztott eleséget adsz, mert az olcsó száraztátok semmire nem jók, csak több ürülék keletkezik tápanyagot nem kap eleget a hal, és a méreganyagok meg gyülemlenek. A Serának van 2000ft felett valami vitamintápja, azt azért nem butaság venni, pláne ha ilyen nyomora van a halacskáknak.


És nem mindig érdemes hinni az eladóknak, én mindig mielőtt vásárolok már a neten utána olvasok egy csomót, és a legtöbb eladónak gőze sincs arról, h mit ad el. A legdurvább mikor azt se tudja mekkora lesz, csapathal e vagy sem, milyen a természete, csak az árát...


Logikus a kérdés ha olyan tájékozott vagyok akkor mért etettem őket agyon... :) hát mert érzelmileg sakkban tartanak XD


Üdv: KLaudia

2014. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) Én is utánaolvasós vagyok, csak néha gőzöm sincs, kinek higgyek :D
2014. szept. 14. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!