Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halfaj lenne a legjobb...

Milyen halfaj lenne a legjobb választás a lent leírt körülmények között?

Figyelt kérdés
40 literes aksim van, sok élő növény és néhány búvóhely+világos az aljzat. Szűrés jelenleg szivacsszűrő, pixie rena légpumpáról megy, sajna azt nem tudom, hogy mennyi a teljesítménye, mert úgy "örököltem", de elég erőteljesen fodrozza a felszínt, és a lentebbi szinteken is bőven van sodrás. Napközben kap természetes fényt (nem tűző nap, északi ablak közelében van) + néhány órára egy asztali fénycsöves lámpából készített világítás üzemel. (sárgás színű a fénye). Meleg időben olyan 23-25 fok körüli a vízhőmérséklet, éjszakára 1-2 fokkal csökken. Most az esős napokon, mikor nincs olyan meleg nappal 22, éjszaka 21 fokos, de rövidesen beszerzek egy fűtőt, mert télen kelleni fog. Remélem nem hagytam ki túl sok fontos dolgot. Szóval a kérdés: Milyen halfajok jöhetnek szóba adott körülmények között (totál kezdőként)? (És mielőtt kedvenc google barátunkkal jönne valaki, több mint egy hónapja bújom a könyveket+ a netet, van is néhány elképzelésem, de megerősítésre van szükségem+ a fajleírásoknál határértékek vannak, amik oldalanként és könyvenként is sokszor eltérőek) Előre is köszi a válaszokat!

2014. aug. 21. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha legalább 27 fok lenne a hőmérséklet, úgy mehetne betta, így mehet 7 darab nano(nem neon) hal.

Közülük a csapvízben tarthatóak jók neked: [link]

2014. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, magam is nanokat néztem. Bármelyik csapvizessel próbálkozhatok? Azon az oldalon, amit linkeltél minden nanohal szerepel?
2014. aug. 21. 22:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem mind, de a boltokban csak ezek kaphatók(van amelyik nem, de az nem csapvizes).
2014. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azt mindenesetre mérlegeld, hogy átlag az akvárium bruttó literét, azaz 40 litert kell cserélni egy hónapban, ez heti kb 30% vizet jelent mivel az akváriumodban nincs 40 liter víz.


Egy keménység tesztel tudod ellenőrizni a vizedet, nem kerül sokban példa egy csepegtetős neptun, előfordul, hogy a havi 40 liter vízhez nem kell sok ioncserélt víz és már tarthatsz is lágy vizes halakat, ioncserélt víz 250-350ft 5 liter.


A világításod ha sárgás akkor nem jó, 2700 kelvin körül lehet.


Menj be egy villamossági boltba, vegyél 6400-6500 kelvines megfelelő foglalatú izzót, philips vagy icon 1000ft körül van.

NE akvarisztikába vegyél, és ne akvárium világítást kérj, úgy 5000ft szinte ugyanaz.


6500k hideg fehér:

[link]

Szinte minden villamossági botban van.

2014. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
vagy csak garnélásra is megcsinálhatod :) ők is érdekesek és ekkora akiba pont jók, vagy esetleg törpe gömbhalak :)
2014. aug. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Törpe gömbhalról azt hallottam, hogy nehéz vele boldogulni, de egyébként gyönyörű kis jószágok. Néhány garnélát szeretnék bele, de a halak jobban vonzanak.

B.Joci: Nálunk azokban a boltokban, ahol néztem, csak ilyen "hiperszupermindentérő" tesztek vannak méregdrágán. Egyébként anno amikor be volt vizsgáltatva a vizünk, akkor nagyon kemény volt, viszont csináltam szappanos tesztet, és majdnem úgy habzott mint az esővíz, szóval ez kicsit meg is zavart. A fénycsöves tippet köszönöm, ez még hasznos lesz! :) Vízcserével nem lesz gond.

2014. aug. 21. 22:59
 7/14 A kérdező kommentje:
upsz, már írni sem tudok *"...mindentmérő" bocsi :D
2014. aug. 21. 23:01
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz te kérdezted ezt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


Gépeltem egy pár sort, remélem tudod hasznosítani.

2014. aug. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
WOW. Köszönöm, ez aztán mindenre kiterjedő válasz!
2014. aug. 22. 09:11
 10/14 anonim ***** válasza:

Még lehetne esetleg

3-4-5 hím szivárványos guppi

[link]


vagy 1 hím betta

[link]

(de neki mindenképpen vegyél melegítőt)

2014. aug. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!