Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A pink dánió jó lehet indikáto...

A pink dánió jó lehet indikátorhalnak?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy mivel gyenge az immunrendszerük, esetleg hamarabb tudnák jelezni, ha gond van a dániós aksimban, mint ahogy az állománynak baja eshet, így időben tudnám kezelni a problémát. Vagy ez butaság?
2014. szept. 8. 09:00
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:

Nekem csak etikai problmáim vannak ezzel. Van, ahol szemrebbenés nélkül megcsinálják, de egy akvaristának ez tabu.


Inkább biztosíts mindent, menj tehát biztosra a dolgokban, és ha kell, tesztelj ammóniára, nitrátra, pH-ra, stb.

2014. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szoktam, nem arról van szó, 3 éve működő 250 literes aksim van, de már vagy kétszer kitört komolyabb járvány, és mire sikerült kezelnem, elég sok áldozat lett.
2014. szept. 8. 13:50
 3/3 Pendulum92 ***** válasza:

Én inkább a járványok megfékezésére koncentrálnék, bár akkor is bekaphatsz valami gyógyíthatatlan vackot, mint pl. a haltbc.

Szóval karanténozás új halak esetén, és jó körülmények fenntartása, hogy ne támadja meg őket semmi.


Amúgy a legtöbb kórokozó jelen van az akváriumban, és csak akkor kapják el a halak, ha legyengülnek.

2014. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!