Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppi rézérzékeny hal?

A guppi rézérzékeny hal?

Figyelt kérdés
Kezelhetem Parakill turboval normál adagolással?

2014. szept. 9. 14:24
 1/6 anonim válasza:
Nekem azt mondta egy egy halbiológus(az egyik halas bolt tulaja Pesten) h a halak nagyon érzékenyek a fémekre. Azok között is különösen a rézre. A Sera termékek között van valami turbó(nevében van) gyógyszer, amit nagyon hatásosnak mondanak, ott is ahol más nem igen segít. Ezek átlag 2000-felett vannak árban.
2014. szept. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is próbálom inkább ezzel, mert amire Te gondolsz, az szerintem a Sera Baktopur Direct, ami viszont 2000 Ft, és 400 literhez van. (Nekem 50-hez kellene... ) Ezen kívül beszereztem nem halaknak gyártott széles spektrumú antibiotikumot kisállatboltból, de még nem mertem kipróbálni. Remélem helyre jönnek.

Azt nem tudom, hogy a guppi kifejezetten rézérzékeny-e, mint pl. a neon, nem is mertem teljes adagot adni.

2014. szept. 10. 10:24
 3/6 anonim válasza:
Pont most akartam írni, h megtaláltam a nevét(baktopúr direkt) és azért mert 400l-hez van lehet aprózni(ha jól emlékszem tablettás)
2014. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, csakhogy maximum az ismételt kezeléssel a negyede kellene, és olyan ismerősöm sincs, akivel mondjuk felesben vehetnénk.
2014. szept. 10. 10:36
 5/6 anonim válasza:

Tényleg csak ötletként mondom. Nem lehetne megseftelni, hogy ne egy egész csomagot, hanem csak X mennyiséget vehess(gondolom arányában drágábban, de sokkal kevesebbért, pont azt a mennyiséget mint amit szeretnél)?


Az egyik üzletben ahol vásárolok, ott a sera pehelytáp 2000 felett van, a másikban meg kis 10db-os csomagokra bontva veszek időnkét 150ft-ért. Lehet megpróbálnám megseftelni.

2014. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Bocsánat, hogy eddig nem köszöntem meg, végül sikerült tablettánként 300 Ft-ért seftelni :D Mégegyszer köszi!
2014. szept. 18. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!