Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tóból-patakból szerzett...

Tóból-patakból szerzett növényeket hogyan tudom fertőtleníteni, hogy alkalmas legyen akváriumba? Megfertőzheti a halaimat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:

"Nem ajánlom. Ha mégis ilyesmiben töröd a fejed, akkor minimum egy hétig karanténozd el őket egy vödörben. És utána végezd el a fenti fürdöt. De inkább lebeszéllek róla. Ugyanis a természetes vizekben élő növényeknek hüvösebb víz kell, mint ami a trópusi akváriumodban van. Nembeszélve arról, hogy piócát, szitaktő lárvát, és halbetegségeket is hurcolhatsz velük.


Fürdő: 10 perces káliumpermanganát fürdőben áztatni (10L/0.5g arányban) ezzel megtudod előzni a paraziták, kórokoók bekerülését."


Vannak fent eBook-ok az akvarista.hu-n onnan mirtam ki. Nagyon hasznosak, és több féle van, pl halak betegségei, akvárium gondozása. Töltsd le! Ingyenes, és nagyon hasznosak!

2010. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.

Bár én tavaly pecáztam ki egy folyóból (városban) néhány növényt ...hát mit ne mondjak... tele volt piócákkal és szitakötőlárvákkal! Undorító volt! Kb. 1 napra sós vízbe tettem aztán lezártam a dobozt, másnapra a növények 50%-a elpusztult és még mindig volt pióca a vödör alján. Ha azok bekerülnek az akváriumba, onnan az ég világon sehogy sem tudod majd kiűzni! Aztán szódásszifonból engedtem szódát a vödörbe, bele a növényeket (csak az igazán "tökös" :) növények élik ezt túl), mivel a sok co2 az élősködőket megöli - elvileg- a növénynek meg jót tesz... ezzel egy 1/2 napot vártam, aztán megint sós fürdő de most már csak 1/2 napig, és utána gyors fürdető (piros kis dobozban lehet kapni kb 120ft-ért) bele töményen - utasítás szerint...majd legalább 1 hónapig minden nap megnéztem, hogy van-e élősködő benne, de akkor már felkészülten: gumikesztyű, csipesz...

Végeredmény: kb. 25db növényt hoztam, 2-3 fajtát, de ebből csak a békalencsék és egy másik növény élte túl!

Jelenleg egy 5 L üvegben vannak az ablakban - még mindig karanténban (már 4 hónapja)- bár a növény (azóta sem tudtam beazonosítani :) ) - eléggé nagy gyökeret növesztett :)))) Még vacilálok :DDD

2010. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!