Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan Betta lány amelyik...

Van olyan Betta lány amelyik annyira tenyésztett, hogy neki is élénk színei és nagy úszói vannak?

Figyelt kérdés

Ugyanis vettem 1 hónapja 3 bettát. Amit hímnek adtak az szépen növöget(1,5hónap alatt kb 1cm)de a lányok még mindig sokkal nagyobbak. Sokkal nagyobb úszóik vannak mint a hímnek. Folyton ijesztgetik egymást. Az egyik lány különösen agresszív és folyton kergeti a másik kettőt. Főleg az elmúlt 1hétben, azóta egyre tépázottabbak. Ez alapján azt mondanám, h mind a 3 hím és jól átvertek...bár ki adna ilyen szép kifejlett fiúka lányként 600ft-ért.


DE


A lányoknak van tojócsövük.


Vettem átlátszó szülőszobát ami 5féleképpen használható. Abba 2fakot alakítottam ki, és betettem 1-1 betteát és egy meg kinn van. Így béke van de azért jó lenne ha utódlás is történne, bár most nem úgy fest, h lehetséges. Egyébként még talán a hím a legbékésebb, bár ő lehet h még nem is ivarérett - nem építget habfészket és a testhossza 3 cm körül volt mikor vettem. A lányoknak már akkor is 4 fölött. Most 4,5-5 cm közt vannak+ a farokúszók)



2014. szept. 10. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudsz felrakni róluk fotót? Tojócső alapján nem mindig lehet megbízhatóan meghatározni a nemüket, ugyanis a fiatal hímeken látszódik valami tojócsőszerű izé, a lányokon meg nem mindig. Szín alapján sem illik ítélni, mert a csajok is tudnak szép élénk színűek lenni. Sőt, némelyik még habfészket is épít, de gyenge, nagyon hamar szétesik.

Viszont van még egy csomó dolog, ami alapján ítélni lehet: test szélessége, hasúszó, farok alatti úszó mérete, alakja, a szakáll (úgy hívják egyáltalán magyarul?) mérete stb. stb. Esetleg tanulmányozd ezeket:

1. [link]

2. [link]

3. [link]


Külföldieket olvasva előfordul, hogy néha egy-egy csajszinak az átlagnál hosszabb úszója van (azért a hímek úszóhosszának a nyomába se ér), de hogy 2-ből 2 ilyen legyen, a lehetetlennel határos.

2014. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igyekszem valami képet feltenni! Csak most per pill nem megy, ma este v holnap. Köszi!
2014. szept. 10. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!