Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj ha a neonhalak...

Mi lehet a baj ha a neonhalak gerincén a csíkok elhalványodtak?

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nalunk is törtent mar ez,felkapcsoltuk a villanyt naluk...
2014. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Gyakran jelentkeznek spontán mutációk az akváriumban tenyésztett halaknál, de pontosan nem tudom megmondani.
2014. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Átlag ez valamilyen stresszre utal, optimális körülmények között ritka jelenség.


Félnek, fáznak, melegük van, magas az ammónia, nitrit, nitrát, esetleg világos az ajzat, vagy túl erős a fény, lehet oxigén hiány is.


Ha reggel lámpaoltáskor mattabbak, színtelenebbek az viszont jó jel, annyit jelent, hogy le tudtak menni este "alfába" sok halfaj nálam is éjjel szó szerint az aljzaton fekszik, reggel példa az opálos kék gurámim világos kék, 10-15 perc múlva ha észhez tér akkor sötét kék a színe.


Nálam a kék neon is halvány színű reggel, ha napközben van akkor probléma, estefelé szintén halványodnak a színek, 3 éves több közülük.


"elhalványodtak" ezt írtad, tehát volt időszak amikor nem, cserélj részlegesen 30-40% vizet.


Bővebbet csak akkor lehet mondani ha adsz bővebb infót az akváriumról illetve a gondozásról. Menyi idős az akva, menyi vizet cserélsz és mikor, milyen szűrés, hogyan takarítod a szűrőt stb

2014. szept. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

128 literes akvárium,két hete üzemel.

Szűrő: [link]

És egy légpumpa van bent.

Van pár növény,vízcserét a hétvégére terveztem.halakat figyeltem reggelente az aljzaton,illetve növények közzé ésleveleire fekszenek le.Abból amiket leírtál az aljzatra gyanakszom mivel világos színű(fehér és kék).Viselkedésre nem vettem észre h stresszesek volnának.Egyedül annyi hogy a játékos kergetőzés időnként elég durvának látszik.

2014. szept. 15. 20:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha két hete üzemel akkor ez ammónia vagy nitrit mérgezés lesz.

Amint be üzemteled az akváriumot elkezdenek bomlani a dolgok, a halak ürülékéből, vizeletéből, kopoltyújából, ammónia szabadul fel, ez méreg a halaknak, kisebb akváriumban az első héten elviszi őket, nagyobb víztömeg esetén van némi esélyük.

Az ammóniára baktériumok szaporodnak el, gyorsítható a folyamat egy baktérium kultúrával, átalakul az ammónia a baktériumoknak köszönhetően még mindig mérgező nitritté, majd a 3. hét után a nitrifikáló baktériumoknak köszönhetően nitrát lesz belőle, szerves nitrogén.


Nálad most valószínű a nitrit kezdi a mérgezést, ezért letargiásak, fakók a halak.


30 nap után lehet biztosra mondani, hogy az akvárium vize nem mérgező, ekkor kerülhetnek bele a halak.


A szűrőd nagyon kicsi, legalább 2 ilyen kellene, az akvárium gondozására nagyon oda kell figyelni, a szűrőt csak egy tálban, akvárium vízben tisztítani, és éppen, hogy kinyomkodni a szivacsot, az első hónapban nem ajánlott birizgálni, persze non-stop menjen éjjel nappal, a szivacs tele lesz baktériummal, baktériumok nélkül elpusztulhatnak a halak.


A cserevíz az pihentetett víz legalább 1 napig kell állni hagyni.

Remélhetőleg cseréltél vizet a javaslatomra, ha nem akkor mostanra nagyon rossz lehet a halaknak.


Bővebbet itt találsz: [link]

Érdemes átnyálazni.

2014. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A halak viselkedésén látszik ha esetleg valamilyen mérgezésük lenne?Mert annak jelét nem mutatják.Víz csere holnap esedékes,ma nem érek rá meló miatt.Egyébként 1 hétig szoktam állni hagyni a vizet.Miért kicsi a szűrőm?
2014. szept. 16. 17:54
 7/17 anonim ***** válasza:

Minden akváriumban mások a tünetek, sok befolyásoló tényező van, víztömeg, halak menyisége, fajtája, növényzet menyisége, állapota.

Egy két hete indított akváriumban természetes az ammónia, nitrit, mivel még friss.


Pipálás, matt színek, visszahúzódás, agresszió, étvágytalanság több minden lehet.


Bővebb leírás: [link]

[link]


[link]


A szűrő akkor elég ha új állapotban a névleges, kiirt, teljesítménye közelíti a 10x vízforgatást, ez csökken a használat során ahogy rakodik a szivacs szennyeződéssel.


3 dolgot lát el a szűrő, összegyűjti a szennyeződést, a baktériumoknak nyújt táptalajt, a keringetéssel oxigénnel látja el a vizet.


A fan 2 450liter/órája és kicsi szivacsa, mindhárom dologra alkalmatlan, ha érik a szűrőfelület semmit sem fog érni, akkor jó egy szűrő ha kibírja 1 hónapig takarítás nélkül, a fan2 nálad már 1 hét után egyik funkciót sem tudja majd ellátni.


Idővel ajánlatos lesz beszerezni még egyet, majd felváltva takarítani őket, több hetes eltéréssel.


A vized pedig jelenleg ismeretlen koncentrációban de mérgező, 3-4 hét járatás után nem az.

2014. szept. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Egyébként 1 hétig szoktam állni hagyni a vizet."


Ez egy kicsit sok, a kitöltött csapvíz is megromlik a benne levő szerves anyagok miatt, 24 óra pihentetés bőven elég ha semleges íze van a víznek, nincs klór íze, szaga. 24 őra alatt átveszi a helyiség hőjét, és kimegy belőle a klór.


1 hét után már lehet benne ammónia, így nem csak frissíted a vizet, pótolod az ásványi anyagokat, csökkented a növények által el nem használt szerves nitrogén szintet, hanem megugrasztod az ammónia szintet, terhelve a szűrést és a halakat.

2014. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem,akkor rakok el most vizet,azt holnap este már cserélhetem?Amúgy mikor berendeztem az akváriumot 3 napos vizet raktam bele,aztán 1 hétig ment halak nélkül(minden üzemelt ugyan úgy mintha lenne benne hal).Egy hét után mentem el és vettem bele halakat.Szval 1 hétig hal nélkül és csütörtökön lesz két hete hogy halakkal üzemel.Tudnál ajánlani valami szűrőt?
2014. szept. 16. 20:38
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, ha ma kitöltöd holnap mehet a vízcsere.


Még várhattál volna a halakkal, előny a viszonylag nagy víztömeg, ha betartod az akvárium gondozásával kapcsolatos dolgokat( vízcsere, szűrőtakarítás) akkor lassan helyre áll a vized és a halak színe is rendbe jön.


A legjobb és legtisztább vizet a külső szűrő produkálja, ez: [link]

az egyik szűrőm, konkrétan 3,6 liter a szűrőanyag benne, nem igazán lehet összehasonlítani a belső szűrőkkel.


Aquaelen kívül mást nem ajánlanék, az új kiadások csendesek és hosszú élettartamúak, a fan szériával kevés gond van.

Ha nincs sok hal vizuális szempontból is jobb ha még egy fan 2 van benn, felváltva tudod őket takarítani, durván 3 hetente kell az egyiket, a kettőt együtt ne, a takarításnál csak éppen ki kell nyomkodni a szivacsot akvárium vízben.


Persze legjobb és legkényelmesebb megoldás a külső szűrő, de az ára borsosabb és töltetet is kell módosítani ami 4-6000ft példa tetratec 800 plusz, vagy JBL e 901 + 2 liter siporax nevű szűrőanyag.


Ha nem túl erős a világításod akkor 2 darab fan 2 elviszi.

A buborékoztató részét felesleges használni, csak este van értelme, de akkor meg hangosak a buborékok, elég ha mozgatva van az akvárium vize.

A fan széria meglepően csendes, kisebb akváriumba használom én is őket.

2014. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!