Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megbetegedett a hím bettám!...

Megbetegedett a hím bettám! Nagyon bágyadt, a hasa puffadt. (+kép) Mi ez?

Figyelt kérdés

Volt még két nőstény bettám, de ők már meghaltak két hete, szintén nagy hasuk volt és kedvetlenek voltak..

Mit csináljak? Ma kicseréltem a víz 1/3-át, tettem bele malachitzöldet (az volt itthon és talán jobb, mint a semmi addig, amíg nem tudok venni valami orvosságot..ha nem, akkor maximum kicserélem az egész vizet.)

Nem egészen tudom, mi baja van egyébként, mert a püffedt has hasvízkórra utal (az olvasmányaimra tudok csak hagyatkozni, meg amit a neten összeszedek), de a többi testrészre teljesen normális és nem az akvárium alján úszkál imbolyogva (mint a nőstények), hanem a tetején 'lebeg', szinte alig mozog.

Mi lehet?


[link]


2010. jan. 19. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Több állatorvost kéne megkérdezni hátha tud valamelyik segíteni.
2010. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy kisvárosban élek, itt van 2 állatorvos, de macskánál kisebb állatokhoz egyik sem ért igazán. :(

Azért köszönöm, várom a további válaszokat.

2010. jan. 19. 21:55
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
Nekem is hasvízkórnak tűnik, de nem látom jól.Nézd meg közelről és ha szétállnak a pikkelyek, mint egy toboz akkor biztosra veheted és megkezdheted a kezelést. [link]
2010. jan. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
2010. jan. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ma reggelre meghalt. :(

Sem rajta, sem a lányokon nem látszódott semmi felborzoltság..esetleg az egyik lány tűnt kicsit tépázottnak, de neki az uszonya, nem a pikkelyei..

Volt a piros lány, az teljesen jól volt, és egyik nap meghalt (őt felpüffedt hassal találtam meg), aztán volt a másik lány (egy kék), aki már előtte is betegesnek tűnt, de ő túlélte pár nappal (neki állt szét kicsit rendellenesen az uszonya a puffadt hasat leszámítva), most meg egy héttel később a fiú is eltávozott. :(

Maradt két darab üvegharcsám meg két algaevőm, remélem, ők nem fognak erre a sorsra jutni..

2010. jan. 20. 14:53
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Ki kellene venni a meglévő halakat valamibe és alaposan lefertőtleníteni mindent, szerintem a talajt is.Ha van karantén akváriumod, akkor érdemes lenne a fertőtlenítés után 1 hétig halak nélkül járatni.Ezt követően még egy gyorsfürdő a halaknak és mehetnek vissza.Nem ajánlok fertőtlenítőt mert én sót és neomagnolt használok ilyenkor és ezek használata, akvarista körökben vitatott.Kérj gyári fertőtlenítőt az üzletben.Ha rendszeresen cserélted a vizet, akkor valószínűleg behurcolt betegség lehet.
2010. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudnátok valami közeli városba elvinii?
2010. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi nem olvastam ,hogy meghalt.El kellett volna vinni másik városba talán.
2010. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Részvétem
2010. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Doruss ***** válasza:
hasvízkór lehet
2010. ápr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!