Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen időközönként kell...

Zserom kérdése:

Milyen időközönként kell etetni az édesvízi akváriumi halaimat? Naponta? Két naponta? A vízcsere 3 hetente 20% megfelelő?

Figyelt kérdés
100 literes akvárium, 2db vitorláshal,2db ancistrus,4db albínó páncélos harcsa, 2db tarka páncélos harcsa, 6db rózsalazac, 3db sziámi ormányos márna. 1 db Antman belső szűrő (most cserélem eheim aquaball 130-ra)
2014. szept. 19. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Minden nap egyszer. Viszont érdemes heti egyszeri böjtnapot tartani.
2014. szept. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Ennyi hallal ekkora akváriumba, ilyen szűrővel szigórúan heti 25-30% vízcsere szükséges.
2014. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Szia!


130-asom van, teljesen más, de édesvízi halakkal (neon, platti, sziámi, törpe szívóharcsa, valamilyen foltos páncélos harcsák és pár zebra).

A Sera-nak vannak tájékoztató füzetecskéi, vagy hogy nevezzem, én abban olvastam, hogy napi 2-3x keveset kell nekik, amennyit gyorsan elfogyasztanak. A én halaim igénylik is, ahogy meglátják hogy húzom el az üveg mellett a halkajás dobozt, már fent sorakoznak az etetőnél. :)

2014. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vízcserét pedig hetente (a 3 hét rengeteg) javaslok, 20-30%-osat.
2014. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

A 20% vízcsere 3 hetente az nagyon kevés. Ráadásul a szűrésed is pocsék és fullon van telepítve az akváriumod. Ilyen összeállítással inkább heti 1x 20-30%-os vízcsere ajánlott, meg egy külső szűrő beszerzése.


Napi 1x azért illik megetetni őket. Én a saját halaimnak 2 részre osztottam a napi adagját, reggel és este esznek. Arra érdemes figyelni, hogy az ancik éjszakai állatok, ezért este érdemes etetni őket.


(Nálam, 100 literben vannak 10 villásfarkú kalászhal, 3 algázó géb, meg egy paradicsomhal -apróbbak is, kevesebben is vannak, mint neked- és az Eheim Biopower 200-zal épp, hogy eldöcög az akva.)

2014. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek, sajnos egy "tenyésztő" mondta, hogy ekkora kapacitású akváriumban több hal is jól megél és a vízcserét is ő javasolta így.
2014. szept. 20. 07:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg a 100 liter fölötti akváriumoknál működhet a ritkább vízcsere, de ez a növényzet állapotán, fejlődési ütemén, a halak menyiségén, tápozáson, szűrésen múlik. Tehát összetett dolog, hosszú idő mire kialakul, egy újonnan indított akváriumnál 6-12 hónap.


Fentiek véget jobb a heti 20-30% vízcserével indítani, nálad túltelepítés is van, a szűrőfelületed, maga a szivacs sem túl nagy, így előfordulhat, hogy marad a 30% végig.


Ezt mutatja az akvárium, ha megindulnak a növények, nem viselkednek furcsán a halak, nincs pipálás, betegség, tiszta az akvárium, kevés alga van akkor lehet kevesebb vízcsere.

Persze az is előfordulhat, hogy az ellenkezője történik, algás lesz az akvárium, rothadnak a növények, betegek a halak, vagyis még a 30% vízcsere is kevés.


Az akvárium napi, heti rutinján sok múlik, és az akváriumi higiénia is fontos, szűrőanyag akváriumvízben egy tálban takarítva ritkán, a tápozás egy kálium+micro elemes táp, akár profito, a világítási időt is el kell találni,, de ez a fényforrás erősségén múlik.

2014. szept. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A halaknak reggel kell adni lámpakapcsolás után, ahogy előttem írták.


Az etetés után 1-2 órával a halak már ürítenek, vizelnek, elindul egy biológiai folyamat, az ammónia beépül a nitrogén körforgásba, sok egészséges jól fejlődő növény felveszi az ammóniát is.


Példa egy intenzívebb fejlődésű vallisneria, tüskés hínár, hólyagos vizikehely, indiai vízicsillag, képes napi 5-10% növekedésre estig, a növekedés zöld tömegének 10-15%-a nitrogénvegyületből van, vagyis abból amit etettél.


Estére egy egészségesebb vízben nyugodtabban relaxálnak a halak, pláne, hogy a növények estére oxigén fogyasztók, nem oxigént bocsátanak ki mint nappal, az ammónia lebontása is oxigénidus folyamat. Lényegesen jobb ha a fő ammóniát képző folyamat azaz az etetés még reggel történik meg.

2014. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezek is új infók nekem! Köszönöm! Sokat segítettetek!
2014. szept. 20. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!