Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó? (többi lent)!

Ez így jó? (többi lent)!

Figyelt kérdés

2 hím guppi

5 nőstény guppi

1 nőstény betta

2 agaevő harcsa

8 neonhal

1 aranyhal

5 xifó

40 almacsiga



2014. szept. 24. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Függ az akvárium méretétől,szűrésétől. Az aranyhal viszont nem illik a képbe, hidegvízi hal. Ő a 20 fok körüli vizet szereti a többi inkább 25. Ha az akvárium mérete engedi akkor vegyél még neonhalat, 8 kevés belőlük legalább 12-en legyenek.
2014. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ok akkor lecserélem az aranyhalamat neonra



az aksi mérete 1100 liter és a szobám falába van beépítve

szerintetek mennyi neon mehet még bele aranyhal néljül?

2014. szept. 24. 17:29
 3/9 A kérdező kommentje:

gondolkoztam azon is hogy csak neonokat tartok benne akkor kb. hány darab neonhal mehetne bele????


a többit eladnám az ismerősünknek



ha csak neonhalat szeretnék akkor hány darab mehet bele??

2014. szept. 24. 17:31
 4/9 anonim ***** válasza:

A halak létszámát, fajtáját, a szűrés szabja meg, egy 200 liternél nagyobb akváriumot már nem nagyon szabad bolygatni, feltölti az ember vízzel egyszer, és nem ereszti le amíg csinálja ezt a hobbit.


Van egy biológiai szűrés, egy mechanika szűrés, valamint a keringés, ha ezek el vannak találva akkor 10-20 évig mehet egyhuzamban egy 1000 literes akva le engedés nélkül.


A szennyezést, hal létszámot, egyebeket a szűréshez kell igazítani.


1 neon havi szinten kb 1 gramm száraz kaját igényel, én legalábbis így vettem észre.


Ha teszel 100 darabot az havi 100 gramm száraz táp, ürülékben kb 200 grammot jelent, 20 dkg ürülék, ehhez kell jó szűrést tenni.


Én 100-150 neon között tennék, 100-at biztos, ezt vizuálisan kell látni.


1000 literes akváriumba már nem igazán szoktak talaj porszívózni, vízcsere sem gyakori ha van elég növény.

2014. szept. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
van egy csomó növény
2014. szept. 24. 20:35
 6/9 A kérdező kommentje:

az akvárium még nincsen berendezve..

csak ezekre a halakra gondoltam..


de inkább rakok bele 150 neonhalat

2014. szept. 24. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Az nagyon szép lesz a 150 neonnal. Sok sikert! :D
2014. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha összeraktad járasd szűrővel legalább 1 hónapig utána mehetnek a neonok.

Fontos, hogy az elejétől szennyezd a vizet, alakuljon ki megfelelő biológia.


Én tennék elsőre 20 db neont, ha rendbe vannak 1-2 hét után, jó a vized, sikeres volt a bejáratás, akkor mehet 2 részletben a többi.


A 100 vagy 150 neon egy sacc, látni kell igazából őket az akváriumban, menyire üres 50-nél 100 után stb


Egy 100 literesbe az átlag javasolt 20, egy 200 literesbe 30-40, 1100 literesbe mi mutat jól azt passzolom.


Én ekkorába 8 őves diszcsikot, 3 plekót, 10 kék gurámit, 10 sziámi ormányos márnát tennék.


Vagy 30 páncélos harcsát, 10 gurámit, 10 ormányos márnát.

2014. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom ahhoz a véleményhez, hogy 150 neonnal szép lenne az akvárium, vizuálisan gyönyörűt lehet kreálni.


Nekem megvannak a kedvenc halaim amiket tartok, vannak közöttük kimondott kedvencek, ez neonoknál nem adatik meg, ők egy egységes pozitív képet alkotnak az akváriummal, van akinek ez tetszik.

Van nekem is neonos akvám, jól mutat, egy kerek egész a piros garnélákkal, nem is kell bele más.

2014. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!