Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1500 literes tengeri akváriumb...

1500 literes tengeri akváriumba milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés
kaptam egy 1500 literes tengeri akváriumot és nem tudom milyen halakat rakjak bele?

2014. szept. 24. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Tűzhalat, kék doktorhalat, dobozhalat. Tehát ilyen nagyobbakat lehet szerintem.
2014. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél?

Ragadozóhalat, rajhalakat?

2014. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Gömbhalat :D
2014. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
inkáb rajhalakat!
2014. szept. 25. 06:55
 5/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


A bohóchalas anemónákhoz pedig lehet bohóchalakat tenni (nem kötelező, de szerintem sokkal szebb látvány)

A bohóchalak ilyenkor nyugodtabbak, és szerintem nagyon szép látványt nyújt.


[link]

[link]

[link]



Ezután kell valami takarító élőlényke:

Ezek lehetnek csigák, garnélák, remeterákok, tengeri csillagok, tengeri uborkák, tengeri sünök


Itt találhatsz róluk leírásokat:

[link]

[link]

[link]

rákok esetében fontos, hogy olyat válassz, ami nem ragadózó, mert akkor a halakat megeheti

[link]

[link]


Kagylók is lehetnek tisztogató élőlények, de azokat nem ajánlom, mert nehéz őket tartani. Remeterákoknál pedig figyelni kell, hogy legyen sok üres csigaház nekik. Hozzátenném egyiket sem annyira egyszerű tartani.


Egyéb rajhalak:

[link]

[link]

[link]


De vannak szép halak, amiket nem lehet korallos akváriumba tartani, mert megenné. De ezek tartása nehéz.

Ilyen pl:

[link]



Én most csak kevés számomra tetsző halat mutattam meg Neked. Ezen az oldalon végignézheted mi tetszik neked, melyiknek az igényeit tudnád biztosítani, és amelyik jobban tetszik neked, annak utánanézel fórumokon.

Annyit mondanék még neked, hogy élőlényeket beállott akváriumba tedd csak be. Ezt azt jelenti, hogy kb. 1 hónapig élőlények nélkül járasd, hogy elszaporodjanak a bontó mikroorganizmusok. És tegyél bele egy kis haleledelt, hogy legyen táplálék a baciknak.

2014. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tanya ***** válasza:
Semmilyet. Miért kell szegény halakat akváriumba zárni? Miért nem élhetnek a természetes élőhelyükön?
2015. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hfghnrxhx válasza:
0%
Anyádé' azé'
2018. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!