Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szat gyanta használata. Igy jó?

Szat gyanta használata. Igy jó?

Figyelt kérdés

Clear water gyanta. Belső szűrőbe beraktam a szivacs fölé. Felette jön ki a viz

Igy jó ? Jónak tünik... Szép a viz. Mennyi idö kb mire lekoszolódik ? Szürő takaritáskor ki mossam csak vizben vagy ilyenkor mindig sós lé kell ?



#gyanta #műgyanta #SZAT #belsőszűrő.
2014. szept. 25. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg jó úgyis ha belógatod, a szűrőbe téve is jó, a telítődésről kontrollt csak nitrát teszt segítségével szerezhetsz, ez minden kémiai szűrőanyagnál így van, tesztet kell venni.


A gyanta csak a nitrátot távolítja el, így nem annyira fontos a teszt, növényeket nem lehet mellette tartani erre figyelj, csak növények nélküli akváriumba jó.


Példa egy elismert akvakertész ezeket mérte: [link]


(én nem használok, használtam, mert sok növényem van így kell a nitrát az akváriumba, ha lenne sügeresem akkor szerintem használnám)

2014. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A regenerálás és a szennyeződés le tisztítása más lapra tartozik, egy jól méretezett belső szűrőt elég havi 1 alkalommal takarítani, ilyenkor szerintem regenerálhatod a gyantát.
2014. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van 2 tő már nagyobb növényem. Akkor inkább NE használjam? Jó ez a boltos hogy ezt bezzeg nem is emlitette. És én már megint hittem neki... 2500ft :(
2014. okt. 2. 17:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy normál, közepes vagy alacsony világítású társas-növényes akváriumba nem kell kémiai szűrőanyag.


A növényeknek N.P.K azaz nitrogén, foszfor, kálium, plusz micro elemek kelenek.


A nitrogént, foszfort a halak adják, mellé kell egy kiegészítő növénytáp, példa easy life profito ami tartalmaz káliumot és micro elemeket.


Első sorban a halaktól érkező nitrogén diktálja a többi macro és micro elem szükségletet, valamint a növények növekedési ütemét.


A Clear water gyanta kiveszi a nitrogént így valószínű stagnálnak esetleg tönkre mennek a növények.

Átlag sok akváriumban nitrogén többlet van nem hiány tehát hasznos lehet a gyanta, folyamatos használatnál a növények tönkre mehetnek.


Növény-tápozni felesleges mellette, belepiszkál a tápba, ha időszakosan használod szerintem akkor is megsínylik a növények, egy intenzív növekedésű növény egy hét alatt rengeteget növekszik.

2014. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!