Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1000 literes akváriumnál...

1000 literes akváriumnál milyen külső szürőben kell gondolkodni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokak tapasztalata, hogy 50 literre 1 liter szűrőanyag elég, én is ezt a sémát követem, eddig lekopogom bevált több akváriumnál.


1000 literre 20 liter körüli szűrőanyag kellene, durván 10 liter biológiainak szánt, példa siporax, mellé 10 liter szivacs.


Kell egy áramlás ami keringeti az akvárium vizét, el látja oxigénnel, erre lehet használni tengeri akvarisztikában népszerű áramlás generátorokat, vagy nagyobb belső szűrőket.


A pontos szűrőtípust és szűrőanyag menyiséget befolyásolja az akvárium típusa, halak mérete, fajtája, a világítás ereje.


Ezt leginkább pontozással lehet meghatározni.


Példa rajhal 1 p, nagytestű halak 2 p, kényes halak 3 p.

3 sor t8 fénycső 1p, 3 sor t5 fénycső 2p, 4 sor t8 fénycső 2 p, 4 sor t5 fénycső 3 pont.


Intenzív fejlődésű de nem szemetelő növényzet 1p (hólyagos vizitkehely), apró de nem gyepszerű növényzet 2 pont, gyep kényesebb növényzet 3 pont.


Példa 3 pont az össz eredmény, arra én tennék egy tetra ex 1200-at vagy egy jbl 1500, tehát 1 db 12 literes vödör, 8 liter szűrőanyag mellé 2 darab nagyobb 1200 liter/órás belső szűrő.


Ahogy nől a pont úgy növekszik a terhelés


Példa egy 9 pontos, lágy vizes diszkoszhalasra 3 darab jbl 1900, darabonként 12 liter szűrőanyafal aminek a fele siporax


5-6 pontra már 2 darab külső kell, plusz 1 db belső, 8-9 pont már 3 nagy, az átmenetek vagyis a 4 pont, 7 pontnál számít, hogy melyik befolyásolta az össz. pontszámot.


Remélem érthető volt, nem egyszerű dolog ez.

2014. szept. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hu te aztán nagyon vágod. Köszönöm a részletes válaszodat.
2014. szept. 28. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen.


Most nézem, egyet kihagytam, a növények nélküli akváriumot, az is 2 pont mivel nincs növényzet ami segít a nitrogén vegyületeknél.


Konkrét példát mondjak, afrikai sügéres akvárium, nincs növényzet 2 pont, nagytestű kényesebb halak is vannak így az 3 pont, alacsony világítás kell 1 pont.

Összesen 6 pont vagyis 2 darab izmos 1200-1500 liter/órás külső mellé belső szűrő.


Ellenpélda, 100 neon, vallisneria, hólyagos vizikehely, hasonló viszonylag igénytelen növényzet.

A 100 neon havi kb 100 gramm kajával elvan alig szenyez ehhez 1 pont, a növényzet nem szemetel nem is kényes 1 pont, világítás sem kell sok 1pont.

Összesen 3 pont, ezt egy nagyobb külső + mechanikaira illetve az áramlás végett 2 nagyobb belsővel szépen meg lehet oldani.

2014. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!