Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb mennyiből lehet berendezni...

Kb mennyiből lehet berendezni egy ezekhez hasonló akváriumot?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2014. szept. 28. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Olyan 150-200 ezer forint körül lehet egy kisebb.
2014. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kisebb alatt mekkorát kell érteni? Ebben benne van a technika is, vagy csak maga a berendezési tárgyak?
2014. szept. 28. 13:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Van egy technika, és van egy technikai háttér.


A technikai háttér nagyobb méretű akváriumnál és a kisebb méretnél is hasonló lehet.


Háttér technika: R.O szűrő a lágy vízhez 25.000ft-tól (napi 150 liter hozam) Co2 palack, co2 beoldás palacktól függően legyen 50.000ft-tól nagyon változó.

Időzítők, víztesztek, üveg cuccok, stb talán 30.000ft-tól

De lehet példa ph kapcsolós mágnes szelep 60.000 is.


Durván 100.000ft tól van a háttér.


Az akvárium maga, mondjuk 50 literes.


Világítás 15.000ft

Szűrő+szűrőanyag 30.000ft

Ajzat, táptalaj 15.000ft

Kövek, fák, növények, itt nagy a szórás lehet 5000ft de lehet 50.000 ft is.


A normál üveg 5000ft a spéci növényes akváriumok, spéci üveggel már húzósak.


Növénygondozáshoz kell növénytáp, olló, 10.000ft tól fölfelé.


Egy 50 literest ha megveszel mindent akkor 200.000ft talán elég.

A nagyobbak egyenes arányban drágábbak, vannak olyan elemek amik jók a kicsihez és a nagyhoz is.

2014. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Végül is nagyon szűken elég lehet a 200.000ft a gyárira, használt palackkal, de jobb inkább 300-al készülni.


Van a D.I.Y szakasz, azaz a házi barkás megoldások, rutinosabbak vagy kísérletező kedvűek csinálják.


Példa, házi szűrő, pet palack szája a nyomó ágra, zselatinos co2, drótokból hajlítgatott vagy bármiből és csemperagasztóval kent mű fa vagy mű kő, csak a front üveg opti withe, házilag kreált tápgolyók táprudak, kevert ágyas gyanta vízlágyításnak stb

Akvaristáktól vesznek növényt nem boltból.

2014. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mégy egy kérdésem lehet? A "dombot" ténylegesen talajból/aljzatból rakják össze, vagy van alatta valami, és csak kisebb a tényleges talajréteg?
2014. szept. 28. 14:38
 6/13 anonim ***** válasza:

Bármi lehet ami nem oldódik és nem mérgező, van ezekben az akváriumokban peca damil, kábelkötegelő, drótok, szilikon alapú ragasztó, pillanatragasztóval ragasztott moha, ragasztott gömb moha(gömb alga) bazalt kövek, hungarocell, kerámia, leveses tányér, pet palack alja, pohár, stb


A fentiek fele van nálam is:)

2014. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Pendulum92 ***** válasza:

A látványvilágot össze lehet hozni olcsón is, átlagos felszereléssel mohákból, anubiasból, gömbalgából, stb.


Ha ugyanazokat a növényeket szeretnéd tartani, akkor kell a drága technika.

2014. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pendulum92 ***** válasza:

Én soha nem lennék képes kiadni 50.000 ft-ot egy co2 készletre. Meg így tovább.


Inkább lemondok pár növényfajról, és élesztőzök maximum. Még így is több száz fajból választhatnék, feles fénnyel.( közel 0,5wpl)


A szépség inkább a művész hajlam függvénye. Soha nem lesz a technikai háttérből megragadó akvárium, ha nincs művészérzéked, max ha, más csinálja neked, akinek van.


Sablonakváriumokat össze lehet így is rakni, de vLmi plusz mindig hiányozni fog.

2014. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodok azokhoz a növényekhez, amik a képeken vannak, elég a hasonló látvány. Én is mohákra gondoltam első sorban, csak az a baj, hogy nem nagyon vagyok otthona növények igényeit illetően, és a leírások nem tudom, hol mennyire megbízhatók.
2014. szept. 28. 17:41
 10/13 anonim ***** válasza:

A leírásokra semennyire nem megbízhatóak.


Többféle akvarista van, van a lassú víz partot mos nézet, (példa én) évente veszek 1-2 növényt a helyi akvarisztikában, beteszek 1 kis cseréppel az akváriumba, ha jó neki a fényem, tápozásom, akkor foglalkozom vele, szét ültetem, igazgatom, rendezgetem.

Van, hogy tönkre megy a növény akkor veszek másikat legközelebb.


Mindenkinek megvan a fő hobbija, nekem példa a hifi, azt fejlesztgetem pakolászom.


Az általad linkelt fotókon profi növényes akváriumok vannak, nekik ez a fő hobbijuk valószínű, ezek nem sima akváriumok amik példa összeraknak és 5 év múlva is megy, egy fotó vagy videó erééig csinálják őket, a halak az utolsó pillanatban érkeznek, hajszárítóval vagy ventilátorral fújatják a vízfelszínt, eltávolítják a szűrőt a fotózás alatt.

Az akváriumnak naplót nyitnak valamelyik fórumon, versenyekre nevezik, ha megvan szedik szét majd indul az új projekt. A halakat valahova elpaterolják közbe.

A fényképeket sok munka előzi meg, tisztítás, növényzet igazítás, paraván készítés stb átlagosan 3-4 hónappal a beüzemelés után van egy növényes akvárium fénykora, utána a gyors élre járatott növekedési ütem miatt kinövik a növények az akváriumot, segít valamennyit a metszés de csak ideig óráig.


Konkrétan több ilyen akvárium születése, hetekig gondolkodik a témán, ötleteket gyűjt, majd naplót nyit egy fórumon ahol már várja a kritikákat, egyéb ötleteket.

Újabb több hét rámegy a kövek fák rendezgetésére szárazon, szintén naplózás.

Jönnek a növények majd szintén naplózás, utána napi szinten növény igazgatás, metszés korrigálás megint naplózás, stb


Minden naplózásnál régóta aktakertészetben jeleskedő emberek véleményezik az akváriumot, ötleteket adnak stb


Leírtam mert rengeteg ilyen naplót néztem végig, plusz a családban is volt növényes akva.


Tehát nem olyan egyszerű ez, mellé pedig ismerni kell az aktakertészet alapjait, ph, lágy víz, co2, szűrési módok, tápozás stb


Van olyan, hogy elindul valaki egy akváriummal, utána fejlesztgeti, változtatja, 1-2 év múlva látja, hogy egy növényből a beültetés után mi lesz, szerez rutint, növényzet állományt, akkor már olcsóbban össze lehet rakni egy szép akvát.


Kezdésnek nem jó a legmagasabbra rakni a lécet, lehet, de ahhoz vaskos pénztárca kell tapasztalat hiányában.


Példa H.M nálam: [link]


Véletlen hoztam el 1 száll növényt, beültettem, elkezdett burjánzani, 3 hónap alatt több százszorosa lett, mára be tudnám teríteni vele ha felszedném egy 50 literes akva aljzatát, egy kis cserép 500ft lehet, ami a kép fölső felén van, a kép alsó felén már több ezret kóstálna, de több litert kimetszettem már.


Ez 1 száll növényből van amit nem is vettem meg, véletlen elhoztam!

2014. szept. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!