Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok, mi...

Kezdő akvarista vagyok, mi lehet az oka annak, hogy elpusztulnak a növényeim?

Figyelt kérdés
A víz minősége, a hőmérséklete, vagy kevés fényt kapnának, esetleg valamilyen tápot kellene a vízbe tennem? 100 lieres az akváriumom, 20 °C-os benne a víz és a szűrőm 300 liter vizet forgat óránként.

2014. okt. 3. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Napi 8 órás világítás legalább kell nappal, T5 2x39W-os lámpa kezdésnek elég. Kell növénytáp, Co2, táptalaj, külső szűrő. Nem tudom milyen a növényeket tartasz de nézd meg a hő és fényigényét a www.diszhal.info oldalon. 300 liter/óra az nagyon kevés szerintem legalább 1000 liter/óra kéne szűrésnek. Happy-Life HappyPlant (Profito) + Carbo 500 ml növénytáp elég sokáig elég. 5ml/hét az 20ml/hó vagyis 25 hónapra elegendő, a Carbo pedig 4ml/nap szóval 120-124 ml/hó szóval 4 hónapra elég egy ekkora adag. Így havi szinten kb. 1000ft/hóra jön ki a tápozás. Már csak pénz kell hozzá de az a legkevesebb :)
2014. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Én vagy 60 évvel ezelőtt kezdtem el foglalkozni akváriummal, úgyhogy nemigen értek ezekhez a modern dolgokhoz, csak azt látom, hogy az üzlet nagyon betette a lábát erre a területre is és megy a kezdő akvaristák agymosása és hülyítése. Annak idején előbb nem volt semmiféle vízszűrés és a talajszűrés forradalmi változást hozott. Szerintem édesvizi, biotop akváriumnál biológiai szempontból talán ez az optimális megoldás a fenti méret esetében. Nem kell elfelejteni, hogy a víz szűrésének az az eredménye, hogy a vízben levő, a növények számára szükséges ásványi tápanyagokat (elsősorban a nitrátokat) a szűrőkészülék szűrőjére tapadt mikroorganizmusok fogják felhasználni és a növények a szó szoros értelmében koplalni fognak. Ha a szűrőkészülék emellett szét is porlasztja a vizet, azaz biztosítja, hogy a vízben oldott széndioxid hatalmas felületen szökjön el a vízből, akkor az előbbiekben leírtak még inkább érvényesülnek (koplalás). Elsőként tehát azt javasolnám, hogy hagyd abba a víz szűrését, de ha már nem bírsz ellenállni a technika kísértésének, akkor naponta legfeljebb 1 órát üzemeltesd.

Nem volt szó halakról. Valamennyi hal (meg csiga) nem értana, hogy biztosítsák anyagcsere lebomlási termékeikkel a növények számára szükséges tápanyagokat.

A 20 °C csak hidegvízi akváriumi növények számára elegendő, ha a növények szubtrópusi vidékről származnak, akkor ezen a hőmérsékleten csak senyvednek.

Fény szerintem annyi elegendő, amennyit egy 20 W-os fénycső ad, persze számít a talaj (aljzat) fényvisszaverő képessége is.

2014. okt. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első kicsit elvitted magad. Nem hinném, h magas fényigényű növények tartása, high tech akvárium lenne a cél egy kezdőnél... Anubias, jávai moha,gömbmoha megmarad 20 W alatt is. Inkább a hőmérséklet lehet a baj és a rosszul megválasztott növények. Egyáltalán milyen halakt tartasz 20 c-os vízbe? Szerezz be mielőbb egy vízmelegítőt 3-4 ezer forint.
2014. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szűrőd is gyengus lehet, a 300l/h szűrők szivacsa tényleg nagyon picike, lehet nem ártana még 1 belső szűrőt beszerezned emellé. A típusa milyen?
2014. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:

Kedves előző, 1-2 dologban igazad is lenne, de túl pontatlan dolgokat állítasz. pl. a szűrő baktériumok, amik a nitrifikálók, nem nyúlnak a nitráthoz. Ammóniát esznek, és nitrátot bocsátanak ki, nagyon durván. Az igaz, hogy az ammóniát a növények is jobban szeretik.


Viszont ha semmilyen vízkeverő eszközt nem használsz, abból nagy probléma is lehet idővel. Erre persze elég lehet egy légpumpa is porlasztó résszel, vagy egy sima vízpumpa(nem szűrő).



Kedves kérdező, több út is járható, erről a témáról Diana Walstad írt egy könyvet, és dolgozott ki egy módszert, amit itt találhatsz: [link]


(már csak egy rész hiányzik, de pótolom hamarosan)

2014. okt. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pendulum92 ***** válasza:
Na, nem előző, hanem a 2. válaszoló.
2014. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszolóknak a javaslatokat!

Vitorláshalat, plattyt, zebra és leopárd dániót tartok az akváriumban. A növények fajtáját nem tudom de ilyen hosszú levelei vannak és a víz felszinéig felér talán vizilándzsa (de pontosan nem tudom).

2014. okt. 3. 12:57
 8/9 Pendulum92 ***** válasza:
valliznéria?
2014. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a fodros vízikalászt ha tetszik akkor tartsál azt mert kiirthatatlan. Elég igénytelen és nagyra nő.
2014. okt. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!