Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kevés fény miatt nem nőlnek...

A kevés fény miatt nem nőlnek a növényeim?

Figyelt kérdés
Az akváriumom 50 literes, 0,3 watt/liter a világitásom. Ha jól számoltam, mert 15w neonom van felette. A növények: fodros levelű vizikalász(Tudtommal), meg valami citromfű vagy valami ilyesféle, a szűrésem egyszerű akvárium melletti üveg szűrő.
2014. aug. 23. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem van az udvaron egy óriási bokor citromfű, biztos, hogy nem az van az akvádban.

A vízikalász szereti a táptalajt, példa egy lapos cserépbe vagy tálba ültetve és takarva alaposan a táptalaj.

A világításod akkor 15 watt, azaz 0.3 watt/liter ha ki van fény-terelőzve a tető belülről, amennyiben nincs akkor megközelítőleg a fele.


[link]

[link]


Kell még növénytáp a vízbe, ha vannak halak akkor elég egy kálium+micro elemes táp, példa easy life profito.

2014. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ilyen mkcro mackro, meg tápokra nincs keret se, meg nagyon nem is lehet szerezni itt nálunk, nincs fényterelés, de majd megcsinálom
2014. aug. 23. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor csináld meg a fényterelőt, alu szalag néven kapsz barkácsboltban, de múltkor a tescoba is láttam, a képen rajta van, hogy néz ki.


Ha nincs rá keret akkor vegyél egy kertészeti táprúd csomagot, nem kerül sokba, gazdaboltba, bevásárló központba is van, törj 4 be 1db rudat majd a negyedet nyomd bele a talajba a növény gyökeréhez közel.

Csak akkor alkalmazható ha porózus, 1-2 mm ajzatod van, példa gyöngy kavicsnál nem nyert.

Esetleg van folyékonyba JBL táp, serát ne vegyél, vagy olcsó a neptun nővénytápsó.

Nézd meg milyen van, a neptun kivételével átlag csak nitrát, foszfát mentes tápokat tartanak a boltok.

A neptunba van nitrát de olcsó 400-500 ft


Növénytáp nélkül nem fog nőni a növényed.

2014. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs Tesco, se ilyenek, még barkácsbolt se, csak ACÉL nevu bolt amiben tv, lápma, kompik, meg ilyenek. Am Szerbiai vagyok
2014. aug. 24. 07:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Vagy van valami házilag készíthető cucc?
2014. aug. 24. 07:14
 6/6 Platypus ***** válasza:

[link]


Készíts ilyet. Nálunk kb. 500 Ft a költsége egy életre elég adagnak. A vízikalászok szeretik a tápanyagban gazdag talajt. A vízikalásznak biztosan elég a fényed most is. A másik növény meg ennyi alapján lehet hogy nem is valódi vízinövény. Engem egyetlen akváriumi növény sem emlékeztet igazán citromfűre. A vízimenta hasonlít még a legjobban, de ennek is csak az alja állhat vízben.

2014. aug. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!