Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bazalt zúzalékba lehet növénye...

Bazalt zúzalékba lehet növényeket ültetni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 3. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, ha az un. splitterre gondolsz. Nekem is volt ilyen neonhalak mellett. Csak az a gond, hogy nagyon elnyeli a fényt és a halakat nem lehet igazán jól látni.
2014. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, hátránya hogy nehéz a gyökereknek, a másik hátrány a tápanyag tároló képesség, példa a manado csomagolásán van, hogy jó a baktériumoknak plusz tárolja a tápanyagokat.

A csomagolásra irt tájékoztatás tényleg működik, a porózusabb agyag golyókból álló talajoknál gyorsabban reagálnak a növények a táprudakra, tápgolyókra, táptalajra, 1-2 hét után már látszik a változás.


Van egyébként a kerámia hengeres trükk: [link]

[link]


Én nem siporaxot hanem sima nehéz kerámia hengert használtam, példa egy fa az aljzatra és mögé bedobálni a növényeket, én csak ráhúztam a kerámiát nem rögzítettem semmivel.

Bazaltnál szerintem jobb ilyen hengerekkel csak simán rátenni a növényt az aljzatra, le legyen súlyozva.

2014. okt. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pendulum92 ***** válasza:
Növényesem sima bazaltban: [link]
2014. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!