Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a növények megélnek...

Ezek a növények megélnek 0,48w/l fény és megfelelő tápozás mellett?

Figyelt kérdés

Természetesen úgy értem, hogy szépek lesznek és normálisan fejlődnek, nem csak vegetálnak.

Cryptocoryne becketii, Ceratopteris thalictroidas, Echinodorus tenellus, Hygriphila difformis, Sagittaria subulata


2014. okt. 4. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:

A felsorolt növényeket jobban el tudnám képzelni intenzív fényerő, lágy víz és co2 mellett.


Sok fog múlni az indításon, ha egy normál csapvizes co2 nélküli akváriumról van szó akkor szerintem hagyd ki a két előtérit, főleg az Echinodorus tenellus nehezen indul meg, később tedd be őket ha már értebb a víz, ne a kezdeti barna alga mellé kerüljenek be.


A bokros cryptók sűrűn hozzák a hiánytüneteket a bokros Echinodorusokkal együtt, a gyökérzetnél kell opreálni főleg, táptalaj, táprúd, tápgolyó.


A két intenzív fényre ajánlott hínár alsó levelei nem lesznek szépek közepes fénynél, fölül már kap elég fényt.

Nitrát ügyileg a hínárok jelentenek majd problémát, nagyobb terhelésű társasban van elég nitrát, kevés halnál, rajhalaknál, inkább pótolni kell.


A 0.48watt/ liter fényből én egy fénycsövet jobb növényes csőre cserélnék, példa sylvania grolux, nekem ez vált be legjobban, tarthatok vele szinte bármilyen növényt akár intenzív fényigényűt is, pedig csak 0.5 watt/literem van.


A kényesebb előtéri, az intenzív fényigényű hínárok, a gyökértápozásra érzékeny bokros miatt ez nem lesz egyszerű játék.


Egy érettebb vízbe, megfelelő szűréssel, jó fénycsővel már működhet.

2014. okt. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!