Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vehetek még bele halakat?

Vehetek még bele halakat?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy 110 literes aksi. Van benne egy stendak hal 2 anci 5 neon 1 xifo 2 molly 2 platti 4 törpe hatcsa kb 10 guppi. Ehhez még szeretnék 10 neont és 1 vagy 3 xifót, hogy szegèny ne legyen egyedül.. Mehet bele? Most sima neonok vannak benne de szeretnék vöröset vagy feketét venni, ez az öt simma beáll abba a rajba is vagy inkább maradjak a simáknál, ha az adott?! Minden kommentet köszi :)

2014. okt. 13. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez valami matek feladvány? :D
2014. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, a kérdés pedig az, hogy hàny tàbla csokit evett a szomszéd srác ;)
2014. okt. 13. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi nem tudom mi a halak pontos neve,nekünk130 l-es,van 2ablaktisztito,2 csigaevö,es kb.35neon jol kijönnek egymassal.
2014. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nyugodtan, el fognak férni. Nekünk 60 literes akváriumunk van, van benne 2 csigaevő hal, 2 algaevőhal, 4 neonhal, 8 fekete molly, 12 szifó .:)
2014. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó nagy gondok vannak itt. Különböző igényű halakat raktál olyan akváriumba, ami kicsi ennyi halnak. Pl a stendhal halnak 200 liter kell. A molly szereti a brakkvizet. A neon és a törpeharcsa csapathal, kell belőlük 6-8, de akkor a többi haltól kell megszabadulnod.

Ha ennyi féle halat akarsz tartani, akkor min. kétszer ekkora akvárium kell. Tarts inkább kevesebb félét, de azokból megfelelő egyedszámot. Fontos, hogy a vízigényük is hasonló legyen. Így csak kínzod őket. Lehet, hogy most nincsenek látható jelek, de rosszak a körülmények, ez az összeállítás nem jó.

2014. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Katoonene ***** válasza:

Látványra szép lesz és izgalmas, de nekik elég rossz lesz. Kérdéses lenne még a szűrés....hogy csak a helyhiány miatt szenvednek vagy az ammóniamérgezés miatt is..illetve ennyi halhoz intenzív vízcserélés kellene, de szerintem nagyon sok. A 2 molly is kevés, nem csak a xifo.

A stendak területvédő (lenne) ennyi hallal az ajánlott 150-300 literben is stresszes lenne.


Én inkább akváriumot vennék.

2014. okt. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!