Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vehetek már új halakat az...

Vehetek már új halakat az akváriumba, vagy a betegség még mindig ott lappanghat az akváriumban?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja sorra pusztultak el a neonhalaim, 10 darabból maradt mindössze 4. Legutoljára kb 1 hónapja pusztult el az utolsó hal. A mostaniakon nem látok semmilyen betegségre utaló tünetet. Azóta áttértem a fagyasztott eleségre és próbáltam minden tekintetben javítani a körülményeken. Heti 2x cserélek kb 30% vizet, egy nagy szivacsú mattenfilter sarok szűrőm van, 400 liter/h vízpumpával. Az akvárium 54 literes. Szerintem ezek a fontosabb paraméterek. Kitisztulhatott a víz ennyi idő alatt? Vehetek új halakat az akváriumba? Mert algázóim nincsenek még.
2012. máj. 29. 20:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy élő növények vannak az akváriumban, kb 25-25 fokos a víz, és most 1 kicsi botia van az akváriumban 4 neon társaságában. Ezenkívül csigák vannak, de nem sok vizet zavarnak ameddig a botia ritkítja az állományt. 4-5 darab törpe szívóharcsát szeretnék az akváriumba rakni.
2012. máj. 29. 20:47
 2/7 anonim ***** válasza:
hát próbáld meg.
2012. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Treská ***** válasza:
Ha veszel újat, amit javaslok mert nekem bevállt: vegyél Neptun parakill-t. Nagyjából minden betegségre jó+ megelőzésükre is. Vagyis a gyakori betegségekre. Rá van írva hány literre hány csepp kell. Jó cucc és csak 100 ft kb:) sok sikert
2012. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Treská ***** válasza:
Ja és a neonok mellé még vennék a helyedben 3-4-et. Tod, rajhal-.-
2012. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom, több is volt, de elvitte őket a betegség...


Ez a parakill nem öli ki a jótékony baktériumokat is? Mert, mert nekem a szűrőm abból áll igazán, hogy a szivacsot lévő jótékony baktériumok lebontják a szennyeződéseket. Ezért is van olyan nagy szivacs az aksiban.

2012. máj. 29. 22:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom olyat nem használok, anélkül is van sok akváriumom :D Szerintem nem kell hozzá.
2012. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem 400l-es akváriumom van!És nekem is azt a lötyit ajánlották amit a 2-es írt!Szerintem is nagyon jó!!!Kö az mennyi van az akváriumod alján? Az is minimum 3-4 cm-er vastagon kell.Abból is oldódnak ki olyan anyagok amik jók a halaknak!!Szerintem nem kell hetente cserélni a viz egy részét mert ugye csapvíz :S az sem annyira jó nekik,meg a szűrőd elég jó!!nagy mennyiségű vizet tisztít

!Nekem is volt mikor sorra pusztultak a halaim, elég sok megdöglött!Kb a 60% :( Én is vettem mindenféle tablettát meg lötyit aztán ezután a lötty után elmúlt a pusztulás.De érdemes jól átnézni a halakat is,a kopoltyú környékét!Általában ott vannak jelek a betegségekre!Fehér apró pöttyök!Meg ugye az új halakat nem szabad egyből berakni a többi közé!Érdemes kivárni azt az 1-hetet amit külön vannak mert ha beteg addig tuti kiderül,ha meg vásárlás után egyből berakod a többihez akkor nagy az esély,hogy megfertőzi a többit is ha beteg!

remélem tudtam segíteni!

2012. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!