Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a két fénycső jó lenne együtt?

Ez a két fénycső jó lenne együtt?

Figyelt kérdés

[link]



[link]


2014. okt. 14. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Két különböző technológia, ami nem biztos hogy jót tesz a halaknak. A hagyományos fénycsövek 100-120 Hz-en villognak ezért fárasztják a szemet(nyilván a halakét is), a LED-nél ez nincsen ha jó minőségű gyártmány, persze az ára húzós. Ha megteheted akkor maradj a LED-nél, de a fénycső sem rossz választás.
2014. okt. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Grolux alatt szépen nőnek a növények, ma már elektronikus előtétet használnak így a fénycső nem villog.


A led pofátlanul drága, akváriumba a fényerő a lumen számít, a linkelt led harmat gyenge.


Egy 89 cm 30 watt t8 fénycső 2350 lumen, a led meg 920 ami semmi, koncentrált is a fénye.


Ha sok pénzt akarsz kidobni akkor a led fénycső jó erre.


Lednél csak 3-10 watt powerled jó, annak darabja 3-10 watt, de az árban húzós, 50-100.000ft egy akváriumnál minimum.

2014. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"ma már elektronikus előtétet használnak"


A kérdező ezt nem részletezte, egyáltalán nem biztos.

2014. okt. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én kerestem most a neten t8 ccg fojtót, nem igazán találtam csak ecg ballasztot.

A grolux fénycsövet próbáltam neongyújtós fojtóval, nem megy vele, szinte 100% hogy a led cső sem. A sera, resun fénycsövek mennek vele.


Akváriumra a neongyújtós ccg alkalmatlan, régen nem volt más így kényszerűségből azt használták, tényleg villog amúgy éppen ezért szinte minden armatúrában ecg van.

2014. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszii csak olyan kérdés volt hogy jobb e led es fénycső de akkor csak sokkal drágább de nem jobb! :D
2014. okt. 14. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak fogyasztásban(ami a harmada) és élettartamban(effektíve háromszorosa). Egy állandóan működő lámpánál ez eléggé számít.
2014. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fogyasztásban a harmada de fényerőben is, így 2-3 kellene belőle.


Élet tartamban papíron többet bír de 9x annyiba kerül mint egy t8, a t8 5 évet simán mehet 9x5 az 45 vagyis 45 évig kellene világítani 2-3 darabnak akkor hozza a bevált t8 eredményét.


Mondjuk én ilyeneket használok: [link] ehhez viszonyítva a 19.000 ft kicsit húzós, bár ez a méret jobban teljesít mint a 90 centis 830 lumen a 171 led a 60 centis t8 1300 lumenével szemben.

2014. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!